Jak powinniśmy myć zęby? Jakiego typu wybrać szczoteczkę? O jakich sprawach koniecznie pamiętać? Co jest najistotniejsze?


Zęby myjemy codziennie, to normalne, iż należy dbać o ich higienę, aby były zdrowie i nieczęsto się psuły. Łatwo o tym zapomnieć, a wtedy czekają nas dość częste wizyty u dentysty.
Zamiast tak więc tego typu trudności należy o nie jak najlepiej dbać, a dodatkowo dobrze wybrać w tym celu jak najlepszą szczoteczkę.


Taka jest z pewnością szczoteczka elektryczna oral b, gdzie jej pierwszą i najważniejszą zaletą jest obrotowa główka. Dzięki niej bardziej szybko oraz lepiej wyczyścimy zęby. Standardową szczoteczką nie uda nam się osiągnąć tego rodzaju rezultatów, bo główka elektrycznej szczoteczki obraca się z szybkością od 6 do 32 tysięcy obrotów na minutę. Pomyślmy więc, że mielibyśmy tak dużo zrobić obrotów normalną szczoteczką, przyznajmy, że to dość niemożliwe zadanie.


szczoteczka elektryczna oral b
Author: Unimil


Wibracje, jakie są wytwarzane przez szczoteczkę elektryczną, jak również gęste skupiska włosia zlokalizowanego na główce, pozwalają na zaoszczędzenie wiele wysiłku podczas mycia zębów. Główka tego typu szczoteczki jest nieduża, tak więc prościej dostać się do nawet najodleglejszych zakątków jamy ustnej. Takie mycie zębów (Zobacz stomatolog Ochota) tego rodzaju szczoteczką to bardziej piękny uśmiech, gdyż przez ilość ruchów są one czyszczone lepiej, a dodatkowo w takich miejscach, do jakich nie da się dojść zwykłą, mechaniczną szczoteczką.


łąka
Author: Joni Räsänen
Source: http://www.flickr.com


To bardzo ważne, jeżeli pragniemy zyskać jak najbardziej udane efekty oraz mieć idealnie prezentujące się zęby.
Warto też wykorzystywać różne dodatki takie jak płukanki do ust, aby nasze zęby prezentowały się jeszcze lepiej, natomiast ich higiena była najwyższej jakości. Dla każdego, kto docenia piękny uśmiech, to najlepsze rozwiązanie.

Tags: SPA, dodatki, żel, kłopot