Jak przyszykować się do ekskursji rowerowej?


Przyszykowując się do wycieczki rowerowej, krótszej czy dłuższej, trzeba wziąć pod uwagę parę ważnych obrębów. Jednym z nich jest naturalnie rower. Skontrolowanie stanu technicznego przed jakimkolwiek wyjazdem jest niezbędne – przed wszystkim potrzebujemy bez ryzyka dotrzeć do celu (a także rzecz jasna wrócić), pozwoli nam uniknąć niemiłych niespodzianek.


kwatery prywatne


Na co należy więc zwrócić uwagę? Sprawdzić stan techniczny, innymi słowy: czy funkcjonuje oświetlenie (nigdy nie wiadomo, czy z powodów od nas niezależnych wycieczka nie przedłuży się), sprawdzić stan hamulców (nieodzowne będzie sprawdzenie działania układu hamulcowego), opony (powinny być dobrze napompowane – nazbyt ogromne ciśnienie wywołuje szybsze eksploatowanie się, zaś nazbyt niskie – nierównomierne eksploatowanie się bieżnika), odpowiednie ułożenie siodełka a także kierownicy. Sakwy – są lepsze aniżeli plecaki pod tym względem, iż nie przenosimy ciężaru bagażu na plecy – powiększa to wygodę jazdy. Z początku dobieraj łatwiejsze trasy rowerowe.
mieszkanie
Author: Tom Hannigan
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli rower mamy przygotowany powinniśmy teraz przygotować siebie. Nie przeceniajmy swych sił! Na samym początku musimy zadbać o naszą kondycję fizyczną np. biegając albo jadąc bicyklem na krótszych dystansach. Z upływem czasu możesz sobie trasę wydłużyć. Ważny jest też stosowny strój. Odzież termiczna sprawdzi się nie wyłącznie w ujemnych temperaturach.


Ma za zadanie odprowadzenie potu z nawierzchni skóry. Dobrą inwestycją jest zakup butów rowerowych. Wskazane jest mieć przy sobie należytą mapę, dla przykładu trasy rowerowe Warszawa.

Tags: dom, rower, Warszawa, zakup, trasy