Jak radzić sobie z dzieckiem-niejadkiem? Co można przygotować mu do jedzenia, ażeby z chęcią zjadł danie?


Wiele małych dzieci to niestety niejadki. Wiele rodziców posiada z tym wielki kłopot. Jakże poradzić sobie z tym problemem? Co robić, ażeby zachęcić dziecko do posiłku? Służymy profesjonalną radą.


Dzieciaki uwielbiają słodycze.
Niestety, znakomita większość z nich nie jest rzecz jasna zdrowa. Jednakże są pożywne produkty spożywcze, jakie dzięki obecności cukru, są chętnie spożywane przez dzieci. Przykładem jest tu masło orzechowe. Jest ono nie jedynie pyszne, ale i – dzięki obecności orzeszków i kakao, również sycące i pożywne. Dlatego jeżeli dziecko odmawia posiłku, warto spróbować podać mu kanapkę z masłem orzechowym.


Następnym przykładem produktu, jaki mógłby zachęcić dziecko do jedzenia, są płatki. Standardowo płatki kukurydziane nie są raczej przysmakiem dzieci, lecz jeśli zostaną one pomieszane z czekoladą, okażą się pysznym, a przy tym zdrowym posiłkiem.

Jeżeli ten materiał jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis (https://plastyczna-chirurgia.com/pl/procedure/operacje-piersi/operacja-podniesienia-piersi-piekary-slaskie/), w którym przeczytasz tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Płatki czekoladowe zawierają błonnik oraz inne składniki odżywcze, które odnajdziemy w „zwyczajnych” płatkach, a poprzez czekoladę, są chętnie jedzone przez dzieciaki.


fototerapia


W jaki sposób zmusić dzieci do jedzenia owoców Niejeden rodzic wie, jak niełatwe to zadanie. Mnóstwo pociech wręcz nie cierpi warzyw oraz owoców. Ażeby zachęcić je do ich jedzenia, dobrze spróbować przyrządzić dziecku warzywa i owoce w innej formie – smakowitego jogurtu, zdrowego soczku czy ewentualnie przecieru przykładowo w naleśnikach.
Wiele dzieci chętniej zajada warzywa, kiedy są one wycięte w fantazyjne wzory, np.

Zaciekawił Cię taki artykuł? Zobacz i sprawdź stomatologia warszawa włochy szybko, tutaj znajduje się coś, co prawdopodobnie też Ci się spodoba.

w serca, buzie albo słoneczka. W ten sposób podane na kromce ogórki lub papryka są znacznie chętniej jedzone.

Tags: błonnik, składniki odżywcze, problem, kłopot