Jak skutecznie oraz szybko zadbać o własne zęby żeby cieszyć się zadbanym i pięknym uśmiechem przez długi czas?


Właściwa higiena jamy ustnej oraz profilaktyka to jedna z najważniejszych spraw, o jakich należy pamiętać kiedy mamy zamiar zachować zadbany a tym samym zniewalający uśmiech przez dłuższy czas.


Z tego też powodu należy pamiętać o paru podstawowych aspektach takich jak choćby dobór odpowiedniej szczoteczki bądź też nitkowaniu zębów.


Ostatnimi czasy sporą popularnością mogą pochwalić się szczoteczki elektryczne, które są również polecane przez stomatologów.

Inne, też niezwykle interesujące szerokie opracowanie tego zagadnienia znajdziesz tu. Sprawdź koniecznie a na pewno nie stracisz czasu!

Z racji dużej intensywności rotacji główki jesteśmy w stanie usunąć dużo więcej osadu zębowego niż w przypadku typowej szczoteczki. Dodatkową zaletą jest również kształt główki, który pomaga nam wyczyścić miejsca, które są trudno dostępne. Obok odpowiedniej techniki szczotkowania bardzo ważnym elementem jest również nitkowanie zębów. Jest to ten temat, jaki jest ciągle zalecany przez specjalistów z dziedziny stomatologii. Warto pamiętać, że nawet wyjątkowo skuteczna szczoteczka może nie usunąć resztek pokarmu ze swoich zębów. Z tego też powodu powinno się korzystać z nici dentystycznej, która pomaga nam pozbyć się zalegających resztek ze szczelin międzyzębowych.


układ kostny człowieka
Author: Javi
Source: http://www.flickr.com


Znakomitą alternatywą dla nici dentystycznych jest również irygator, czyli urządzenie, które dzięki strumieniowi wody pod odpowiednim ciśnieniem wypłukuje resztki jedzenia. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane dla osób borykających się z problemem nadwrażliwości dziąseł, ale nie tylko.
Jeżeli chodzi właśnie o urządzenie jakim jest irygator dentystyczny Waterpik to model delikatnie masujący dziąsła oraz zapobiegający powstawaniu plytki nazębnej.

Tags: higiena, efekt, szczoteczki