Jak skutecznie rozwiązać problemy małżeńskie?


Na początku trwania relacji, partnerzy postrzegają siebie bardzo pozytywnie i skupiają uwagę tylko na tym, co ich łączy. Czas spędzają głównie na przyjemnych rzeczach, ale w miarę jego upływu, mogą coraz mniej chwil spędzać na robieniu czegoś wspólnie. Po ślubie, okres miesiąca miodowego dobiega końca i wtedy bardzo istotna staje się umiejętność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z rozwiązaniem problemów, nasz związek może uratować terapia małżeńska.
Lekarzowi możesz zaufać
Nie rzadko, kiedy w związku pojawiają się niesnaski, partnerzy obwiniają się wzajemnie o ich spowodowanie, a stąd tylko jeden krok do robienia wyrzutów, krytyki czy cichych dni. Wówczas, zarówno w sferze emocjonalnej, jak i fizycznej, zamiast do partnerstwa, dochodzi do utraty zaufania, niedotrzymywania obietnic i braku poczucia bliskości. Problemy małżeńskie dotyczą najczęściej sfery seksualnej, finansów i wzajemnej komunikacji.Jeżeli trudności nie znajdą rozwiązania, pojawia się samotność i izolowanie się partnerów od siebie. W tej sytuacji, małżonkowie szukają wsparcia emocjonalnego u innych osób, co często prowadzi do zdrady. Zanim do tego dojdzie, warto udać się po pomoc do psychoterapeuty, który pomoże nam spojrzeć na sytuację z innej perspektywy. Aby znaleźć pomoc, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „terapia małżeńska”, można również wpisać miasto, zawęzi wybór, np. „.

A co już w tej chwili mogą zrobić osoby, które pragną uniknąć konfliktów małżeńskich? Spokój i szczęście w związku wymaga dużo wytrwałości, częstokroć sztuki kompromisu. Po ślubie relacje między partnerami zmieniają się, ponieważ nie spotykają się oni tylko na kilka godzin, ale mieszkają razem, muszą dzielić ze sobą przestrzeń życiową, a tym samym akceptować wady partnera które łatwo dostrzec w życiu codziennym. Najważniejsze, by w takiej sytuacji dbać o to, co dobre miedzy partnerami, koncentrować się przede wszystkim na dobrych stronach i wsłuchiwać się w potrzeby drugiej osoby.
Kobieta u lekarza
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Zdrowy związek(zobacz leczenie alkoholizmu katowice) jest możliwy do osiągnięcia, wymaga jednak od partnerów dużo wytrwałości i empatii. Trzeba również pamiętać o tym, że choć małżeństwo -> psycholog małżeński wrocław

Tags: ślub, komunikacja, małżonkowie, związek, partnerzy, kompromis, wolność, rozwój osobisty