Jak sobie poradzić, jeżeli w obcym kraju potrzebujemy lekarza ? Co należy wiedzieć?


Przez całe nasze życie stykamy się z różnymi sytuacjami. Z jednymi radzimy sobie lepiej, z innymi trudniej. Niewykluczone jednak, że w niektórych sytuacjach będziemy potrzebować wsparcia.


porada
Author: Charles Haynes
Source: http://www.flickr.com


Oprawy ledowe z kolekcji STEPS i CRISTALw aranżacji nad blatem i przy podłodze
Author: BRITOP Lighting
Source: BRITOP Lighting


W szczególności jest to istotne kiedy jesteśmy za granicą i nie wiemy, do kogo się zwrócić i czy porozumiemy się po angielsku.


Te wypadki nie są zbyt przyjemne, ale zdarzają się i trzeba wiedzieć jak się zachować. Przede wszystkim musimy mieć wykupione ubezpieczenie medyczne. bez posiadania tego mamy kłopot, bo zapewne zapłacimy bardzo dużo pieniędzy. W zależności od kraju te koszty mogą być naprawdę spore. Jak mamy takie ubezpieczenie to pozbędziemy się choroby się za darmo, jak również jeżeli zajdzie potrzeba ponieść jakieś wydatki, to później firma ubezpieczająca nam je zwróci. http://www.medicus.ie/


Takowe wypadki mogą wydarzyć się w każdym kraju, jednakże na szczęście w takich miejscach, gdzie jest spora liczba Polonii są specjaliści z naszego kraju. Na przykład jak polski ginekolog Dublin (więcej o polskim ginekologu w Dublinie) ma sporo do zaoferowania, ponieważ bardzo dużo fachowców tego i podobnego rodzaju udało się tam za lepszej jakości, bardziej płatną pracę. Pośród tej grupy mieści się naprawdę dużo przedstawicieli służby zdrowia z naszej ojczyzny, występują też fachowcy z wielu dziedzin, bardziej powszechnych, to znaczy do których udajemy się częściej oraz tych mniej znanych, jak chociażby psychologi.


Szczególnie właśnie jak polski psycholog Dublin to miasto, gdzie takiego odszukamy.
A jest bardzo istotne, ponieważ ciężko sobie wyobrazić,żeby pójść do psychologa, który gada po angielsku. W takim przypadku raczej nie będziemy w stanie powiedzieć mu o wszystkich naszych problemach emocjonalnych.

Tags: choroby, zakup, pomoc, problem, kłopot