Jak troszczyć się o ząbki? – informator


Stan uzębienia jest pewnym z ważnych czynników decydujących o naszym wyglądzie a także o zdrowiu całego organizmu. Jak troszczyć się o zęby, aby były zdrowe i służyły nam przez całe nasze życie? Co uczynić, żeby radować się zdrowym uśmieszkiem?
Zapobieganie próchnicy oraz innym schorzeniom zębów polega zawsze na tym samym – najważniejszą rolę odgrywa tutaj powszednia higiena jamy ustnej i uzębienia.


Istotne jest też zmniejszenie konsumpcji wyrobów zawierających cukier, albowiem jest on głównym pokarmem bakterii próchnicotwórczych.


trening bokserski
Author: Ibere Romani
Source: http://www.flickr.com
Codziennym a także znanym od dawna zabiegiem jest czyszczenie zębów szczotką i pastą przez około 3 minuty – co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Możemy używać szczoteczki elektrycznej czy manualnej – stomatolodzy twierdzą, że każda z nich bardzo dobrze pełni swe zadanie, jeżeli tylko czyścimy ząbki właściwie długo i robimy to gruntownie. Wyróżniamy trzy typy szczoteczek o rozmaitej twardości włosia: miękkie – określone w szczególności dla tych, którzy posiadają delikatne dziąsła, czasami krwawiące w trakcie szczotkowania, średnie – szczoteczki o takim włosiu powinna używać większa część ludzi, umożliwiają dobrze oczyścić ząbki i chronić dziąsła, twarde – sporadycznie polecane, stosowne są dla ludzi o zdrowych a także odpornych dziąsłach, szczególnie narażonych na tworzenie się kamienia nazębnego. Szczoteczkę najlepiej wymieniać co 3 miesiące, albowiem po tym czasie traci ona swoje pierwotne cechy, włosie odkształca się a także (ciąg dalszy tego materiału- poznaj naszą firmę) gorzej czyści zęby. Czasami konieczny będzie czytaj na stronce plock.centrumdemed.pl stronce
Oprócz indywidualnego dbania o higienę zębów i jamy ustnej, co najmniej dwa razy w roku dobrze jest odwiedzić stomatologa, jaki obejrzy nasze ząbki i skontroluje, czy wszystko z nimi w porządku. Oczyści je też z odkładającego się kamienia nazębnego.
Częste odwiedziny u stomatologa pomogą szybko zauważyć a także wyleczyć zmiany próchnicze i przeciwdziałać schorzeniom przyzębia. Kiedy nieodzowny nam jest protetyk Płock, także nie powinniśmy ociągać się z wizytą u niego.

Tags: żywienie, dentysty, ortodonta, dziąsła