Jak uzyskać pomoc do opieki nad osobą starszą?


Osoby starsze oraz opiekujący się takimi osobami, czasami nie wiedzą, że w ramach takiej opieki należą się seniorowi specjalne dodatki, które mogą pomóc i ulżyć w zakupie lekarstw, rehabilitacji czy po prostu w codziennym życiu. Jeśli interesuje nas opieka nad osobami starszymi Warszawa na pewno oferuje taką pomoc. Takie wsparcie nie opiera się w w Polce na świadczeniach pieniężnych i mocno zaawansowanej opiece społecznej, ale senior może liczyć na różne formy pomocy, szczególnie jeśli nie może samodzielnie funkcjonować.


starsza kobieta
Author: Alex D Stewart
Source: http://www.flickr.com
Starsza osoba, która nie mieszka z rodziną, może liczyć na pomoc w postaci różnych form opiekuńczych. Podobna sytuacja występuje, kiedy mieszka ona z osobami, które nie są w stanie zapewnić jej odpowiedniej opieki. Nasze społeczeństwo z każdym rokiem starzeje się, a osoby starsze z powodu małych emerytur, trapiących ich problemów zdrowotnych oraz potrzeby zakupu leków, potrzebują pomocy państwa w codziennych czynnościach. Ośrodki pomocy społecznej zapewniają pomoc osobom w najcięższej sytuacji życiowej i materialnej, zapewniając wsparcie w sprzątaniu, gotowaniu, żywieniu, przewijaniu oraz pielęgnacji osoby starszej, podawaniu niezbędnych leków oraz innych czynnościach, dostosowanych do potrzeb konkretnej osoby. Aby otrzymać taką pomoc, trzeba dopełnić kilku formalności. Jeśli interesuje nas opieka (zobacz także opieka nad osobami starszymi) nad osobami starszymi Warszawa przyznaje taką pomoc na wniosek, przekazany w obecności pracownika opieki społecznej, który przy pomocy spisania protokołu ubiega się o udzielenie pomocy konkretnej osobie np. w takim miejscu Villa Clinic. W celu dostosowania zakresu pomocy oraz potwierdzenia jej konieczności, pracownicy Miejskiego Ośrodka Opieki Społecznej przeprowadzają wywiad w środowisku osoby strasznej, ubiegającej się o udzielenie jej pomocy, jak również wraz z osobą potrzebującą pomocy określa potrzeby.


opieka szpitalna
Author: COD Newsroom
Source: http://www.flickr.com
NFZ może także zapewnić opiekę na dłuższy czas osobie, która choruje przewlekle czy też na skutek choroby nie jest już samodzielna. Taka pomoc (kursy pierwszej pomocy w Krakowie) przyznawana jest wniosku i skierowania, które może wystawić lekarz pierwszego kontaktu. Wspomniany rodzaj opieki może trwać do 6 miesięcy, pacjent ma gwarantowaną opiekę na min. 4 dni w tygodniu, która polega na czynnościach niezbędnych do wykonania przy osobie chorej tzn. : zmienianiu opatrunków, żywieniu, przebieraniu oraz kąpaniu osoby chorej, zmienianiu jej odzieży oraz pościeli. Wszystko to tutaj dowiedz się więcej. Pielęgniarka informuje także bliskich, którzy opiekują się chorym o odpowiednim wykonywaniu czynności - pielęgnacji, podawaniu leków i innych.

Tags: pielęgnacja, leki, senior, pomoc