Jak wygląda i jak tak naprawdę się prezentuje zapłodnienie przy użyciu dawstwa komórek jajowych.


Na nieszczęście, w walce o potomstwo, zdaża się posunąć się do wszystkiego. Młode małżeństwa, czy pary nie mogą mieć potomka, modernizują myślenie oraz korzystają z każdej potencjalnej usługi dostępnej na medycznym rynku.


związek
Author: Christina zur Nedden
Source: http://www.flickr.com


Bank spermy został wykreowany w celu niesienia pomocy niepłodnym Parom w walce o przychówek. Są to miejsca, w których gromadzi się męskie nasienie. Niewątpliwie, że są potrzebne, bo za pomocą zdeponowanemu w nich nasieniu wiele kobiet może zajść w ciążę i wielu mężczyzn może zaznać radości ojcostwa. Bank spermy pomaga kobietom, których życiowi partnerzy nie są w stanie zapewnić potomstwa. Natomiast, jeśli chodzi o kobiety oraz ich komórki płodne funkcjonuje szansa pomocy niepłodnym paniom jako dawca komórek jajowych. Procedura jaką musi przejść dawca komórek jajowych prezentuje się następująco: pierwsza wizyta ma na celu zgromadzenie informacji na temat ochoczej do dawstwa kobiety i także szczegółowe testy mające ustalić czy może ona stać się dawczynią - bank spermy.

Zajmujący tekst? Jeśli tak uważasz, to równie wciągające zagadnienia przeczytasz również we wpisie, który jest tu.

Zrealizowana zostaje rozmowa
odnośnie stanu zdrowia, brana zostaje krew w celu wykonania specjalnych badań w kierunku dolegliwości zakaźnych i do badań genetycznych. Na drugiej wizycie omawiane zostają wyniki przeprowadzonych wcześniej badań laboratoryjnych. Gdy są pozytywne i kobieta spełnia wszystkie niezbędne kryteria, jej komórki zostaną wzięte podczas krótkiego zabiegu na znieczuleniu dożylnym. Jest to bezbolesny i niewyszukany zabieg.

Czy jakieś komentarze na temat owego artykułu Cię zaciekawiły? W takim razie będzie nam niebywale miło, jeśli dołączysz do nich także swoje oceny.

Po 3 godzinach możemy już opuścić klinikę - dawca komórek jajowych.
Należy pamiętać, iż ograniczenie możliwych do oddania komórek jajowych jest odgórnie skonstatowany. Liczba niemowląt urodzonych z komórki jajowej od jednej dawczyni nie winna przekraczać sześciu.

Tags: wygląd, krew, testy