Jak zaopatrzyć domową apteczkę?


W każdym domu powinna być apteczka, z której możemy skorzystać gdy zachodzi taka konieczność. Oczywiście lepiej, aby tak nie było, ale niewielkie wypadki i nieprzewidziane dolegliwości mogą przytrafić się każdemu – i dzieciom, i dorosłym.


tabletki
Author: whatleydude
Source: http://www.flickr.com


Czy będzie to raptowny ból głowy, draśnięcie lub zdarte kolano – zawsze dobrze być przygotowanym. Co wobec tego musimy kupić, aby nasza apteczka była właściwie zaopatrzona?
W pierwszym rzędzie są to leki na nadmieniony ból głowy. Każdy ma swoje ulubione tabletki, a gospodyni domu doskonale orientuje się, co biorą domownicy, toteż nie będzie mieć trudności z wybraniem należytych tabletek.

Uczciwie zalecamy ten serwis wszystkim, którzy bezskutecznie poszukują materiałów o podobnej problematyce i które są równie emocjonujące. Kliknij i sprawdź!

Jednym bowiem pomoże paracetamol, innych zaś ratuje wyłącznie ibuprofen. Warto też kupić tabletki przeciwbólowe w tabletkach musujących, które mają szybsze działanie oraz zapewniają ekspresową ulgę. Tego rodzaju medykamenty są przydatne także w czasie przeziębienia, gdyż na ogół działają też przeciwgorączkowo. Do apteczki powinniśmy włożyć coś na kaszel, ból gardła bądź katar, gdyż to częste objawy przeziębień. Na gardło odpowiednie będą tabletki do ssania bądź preparaty do płukania, przeciw kasłaniu syrop, najlepiej taki, jaki będzie pomocny i w kaszlu suchym, i w kaszlu mokrym, na dolegliwości nosa zaś idealne będą krople. Jednak pamiętajmy, by nie używać ich dłużej aniżeli tydzień, gdyż nie są dobre dla nosa. Do kolejnej grupy niezbędnych leków zaliczają się medykamenty na choroby brzuszne, między innymi niestrawność czy zgagę. Poza lekarstwami z apteki przydadzą się też zioła, które pomagają w mniej rozwiniętych dolegliwościach. W apteczce muszą również znajdować się środki opatrunkowe, zwłaszcza wtedy, gdy mamy pociechy. Zadraśnięcie czy skaleczenie nożem może przytrafić się każdemu, dlatego będąc w aptece kupmy wodę utlenioną bądź inny środek do dezynfekowania ran i plastry. Do ich przemywania albo do oka, do którego wpadło ciało obce, konieczna będzie sól fizjologiczna. Przyda się także bandaż i opaska elastyczna.


Z tak wyposażoną wyekwipowaną apteczką będziemy przygotowani na każdą ewentualność. Plastrem szybko zakleimy zdarte kolano, a krople do nosa pomogą nam w nieżytach nosa. Taką apteczkę można też zabrać ze sobą na urlop, by nie poszukiwać apteki, gdy jednemu z członków rodziny darzy się niewielka dolegliwość.

Tags: apteki, leki, kaszel, preparat