Jak zapewnić starej osobie właściwą opiekę? Oto kilka różnych możliwości.


Nie da się zaprzeczyć, że w współczesnych czasach opieka nad osobami starszymi nastręcza coraz więcej kłopotów. Jeszcze jakiś czas temu istniała tradycja życia w dużych wielopokoleniowych rodzinach - wówczas osoby starsze nie były takim kłopotem, bo w tak wielkiej rodzinie właściwie zawsze znalazł się ktoś, kto był w stanie zajmować się takimi osobami.
Omlet z ziołami i sosem musztardowo-paprykowym
Author: Fotolia
Source: Fotolia


sklep internetowy
Author: Murat Ertürk
Source: http://www.flickr.com


Obecnie jednak nie ma już tego typu tradycji - coraz częściej mieszkamy w niedużych rodzinach, a mało kto współcześnie ma czas na to, aby móc całkowicie poświęcić się opiece nad niedołężnymi osobami. Właściwie każdy człowiek stale pracuje i bez wątpienia niewiele osóbļ może pozwolić sobie na zostawienie pracy po to, aby kim się ciągle zaopiekować. Wyjść z tego typu sytuacji jest kilka - a na które z nich Ty się zdecydujesz?


pejzaż - zdrowie
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


Praktycznie najbardziej znane są dwie alternatywy - opieka domowa lub wysłanie starszej osoby do domu starców .

Zainteresowany? To dla nas rewelacyjna wiadomość. Zatem naciśnij tutaj i czytaj do woli nowe rzetelne wpisy.

Druga z tych opcji jest z pewnością mniej popularna w naszym kraju - o ile w państwach zachodnich niejednokrotnie tego rodzaju rozwiązanie jest niezwykle popularne i praktycznie wszystkie starsze osoby ciągle mieszkają w domach spokojnej starości, o tyle w Polsce stale nie jest to zbyt modne rozwiązanie. Zwykle wiele osób myśli, że ci, którzy wysyłają starsze osoby do domów spokojnej starości, są bardzo niewdzięczne i raczej spotykają się z potępieniem. Jednocześnie sporą popularnością cieszy się opieka pielęgniarska w domu pacjenta - jeżeli zdecydujesz się na zatrudnienie pielęgniarki, bez wątpliwości będziesz zadowolony z takiej decyzji. Zazwyczaj koszt tego typu opieki nie jest bynajmniej wyższy od umieszczenia chorej osoby w domu spokojnej starości, a jednocześnie takie rozwiązanie ma niewątpliwie więcej zalet. W dodatku jeżeli ma się odpowiednio niskie dochody, można liczyć na dopłatę do wynagrodzenia pielęgniarki lub całkowite opłacenie tych kosztów przez opiekę społeczną. W dodatku opieka domowa ma tę niezaprzeczalną zaletę, że starsza osoba stale jest w domu - dzięki temu mamy z nią ciągły kontakt i możesz spędzać z nią czas kiedy wróci się z pracy.

Masz jeszcze chwilę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do nowej witryny, gdzie przygotowaliśmy pouczające artykuły - wejdź w link generator aktywnego wodoru.

To zdecydowanie ogromna zaleta w porównaniu z domami spokojnej starości, do których trzeba specjalnie dojechać w godzinach odwiedzin.
Opieka pielęgniarska w domu pacjenta zdecydowanie nie stwarza takich problemów.


Możliwości wyjścia z tego typu sytuacji są praktycznie tylko dwie - dom spokojnej starości albo opieka pielęgniarska w domu . Niezależnie jednak od tego, na co się zdecydujesz, trzeba pamiętać, żeby poświęcać starszej osobie sporo uwagi.

Tags: oczy, oko, rodzina, wiek