Jak zapewnić swemu maluchowi wspaniałe atrakcje?


Z całą pewnością chcesz zagwarantować swojemu szkrabowi wszystko co najlepsze. Wspaniałym pomysłem mogą być gry na wolnym powietrzu, lecz co jeżeli zwykła zabawa w szukanego lub gra z piłką już mu się znudziła?


Możesz wtenczas poszukać innych atrakcji i zrobić np. jakiś piknik w lesie lub na działce.


NIKE
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


sieci
Author: Roel van Deursen - Spijkenisse - Nederland
Source: http://www.flickr.com


Latem mogłabyś również zaproponować swojemu dziecku wakacje w siodle. Jeśli potomstwo nie jest na ten moment zapoznane z wierzchowcami, mogłabyś zaoferować mu na przykład urodziny w stadninie. Prawie każda szkółka jeździecka organizuje również takowe imprezy. Dzieci mogą tam zapoznać się z tymi wspaniałymi zwierzętami i po nauce nawet spróbować jazdy na małych koniach. Być może przeobrazi się to na przyszłość w realną żarliwość? Przecież wakacje (Zobacz też: Cypr) w siodle sprawdź wakacje w siodle to wspaniały sposób spędzania swego wolnego czasu. Może w przyszłości to one zainteresują nią swe dzieci?
Inne atrakcje proponowane przez szkółki jeździeckie to poczęstunki integracyjne, malowanie twarzy lub wyprawy po okolicznych parkach krajobrazowych. Twoje dziecko być może zainteresuje rysowanie na buzi, ponieważ raczej każdy dzieciak chciałby wejść w rolę znanej postaci z baśni. Kolejną usługą, jaką może zaoferować szkółka jeździecka szkółka jeździecka jest tzw. terapia koniem, czyli wykorzystanie konia do poprawy usterek w posturze. Taka forma leczenia jest stosowana również przy problemach z utrzymaniem pozycji pionowej.


Hipoterapia to rodzaj terapii psychoruchowej, która działa w tej samej chwili na kilku płaszczyznach: fizycznej, umysłowej, czuciowej i ogólnoludzkiej. Nauka o ciele korzysta z niej w neurologii, ortopedii bądź w psychiatrii.

Tags: zwierzęta, ruch, hipoterapia, koń