Jaka forma terapii jest dobra dla osób cierpiących na różne fobie?


Dowolna osoba, która podjęła decyzję o wizycie u psychoterapeuty z pewnością namyślała się choć przez chwilkę w jakie miejsce pójść. Można odnaleźć bardzo dużo ogłoszeń o tego typu miejscach, gdzie znajdziemy fachową pomoc.


terapia
Author: Kostrzewa PR


Najstarszym podejściem do pacjenta jest psychologia, którą utworzył Zygmunt Freud. Praca z pacjentem opiera się na dojściu do konfliktów wewnętrznych pacjenta, zrozumieniu istoty takich konfliktów oraz wpływu na aktualne postępowanie pacjenta. Nieporozumienia nieuświadomione mogą wywoływać lęk i wiążące się z nim zaburzenia emocjonalne. Może to być apatia, fobie czy też smutek. Tego typu terapia u psychoterapeuty przeważnie może trwać bardzo długo. Może to być rok lub nawet kilkanaście lat. Konsultacje z pacjentem odbywają się co najmniej raz w tygodniu o takiej samej porze.

Nie można pozwolić na to, byś nie uświadczył wszystkich wiadomości na ten temat. Zapraszamy zatem do następnego artykułu. Tam oczekuje na Ciebie najnowsza treść (http://www.okulus.pl/dla-pacjenta/laserowa-korekcja-wzroku-w-pigulce/).

Pacjent wybiera zagadnienia do rozmowy a rolą terapeuty jest tylko słuchanie oraz interpretowanie wszystkiego o czym mówi mówi pacjent. Taki terapeuta nie dzieli się wiadomościami z życia osobistego albo swoimi przeżyciami. Forma ta jest zalecana szczególnie w sytuacji, gdy pacjent chce zmienić swoją osobę na poziomie głębszym oraz jeśli chciałby na nowo zbudować swą osobowość.
Nastawienie behawioralno-poznawcze opiera się na takim założeniu, że objawy i trudności przeżywane przez pacjenta są skutkiem uczenia się. Podobnie jak uczymy się prawidłowo zachowywać, podobnie uczymy się zachowywać źle w taki sposób, który jest przeszkodą. W podejściu behawioralno-poznawczym uwaga psychoterapeuty jest skupiona na rzeczywistym czasie, a w wąskim stopniu odwołuje się do przeszłości. Tak jak uczymy się przystosowawczego rozumowania oraz zachowań, to zadanie obecnie polega na oduczeniu się wszystkich wcześniejszych zwyczajów oraz na uczeniu się innych, które są bardziej przystosowawcze. Ta terapia trwa krócej niż terapia psychodynamiczna.


Zwykle zajmuje ona kilka albo kilkanaście miesięcy. Terapeuta wyjaśnia Pacjentowi generowanie zaburzenia i motywuje do działania. Jest to niezwykle właściwa terapia dla osób, które cierpią na zaburzenia lękowe i fobie.

Tags: waga, Pacjent, mowa, Psycholog, efekt