Jaki trening jest w stanie zagwarantować rewelacyjną kondycję i piękną sylwetkę? Czy jest taki sposób? Oczywiście!


Tego rodzaju trening jest idealny dla kogoś, kto uwielbia aerobik i pracę na siłowni. Konsoliduje on bowiem trening aerobowy oraz siłowy. Umożliwia więc szybko spalać tłuszcz, co wpłynie na bardziej korzystną sylwetkę. Używa się do niego niezbyt wielkie obciążenia, nie prowadzi więc do znacznego rozrostu masy mięśniowej (nie jest to więc najlepsza metoda dla pragnących dość mocno zwiększyć masę ciała).


Kobieta w trakcie treningu
Author: Alejandro Martinez
Source: http://www.flickr.com
Trening obwodowy polega na robieniu od ośmiu do piętnastu ćwiczeń w określonej kolejności - sprawdź więcej pod tym adresem. Ich okres trwania wynosi od trzydziestu do sześćdziesięciu sekund. Między ćwiczeniami nie powinno być przerw, zaś jedyny odpoczynek to moment, jaki zajmie nam zmiana na następne ćwiczenie. Chodzi o to, iż wykonywanie ćwiczeń to jeden obwód, po nim przychodzi dłuższa przerwa, jaka trwa pomiędzy 2-5 minut. Bardzo często przeprowadza się dwa, trzy obwody, ich zrobienie gwarantuje intensywny trening o okresie trwania pomiędzy 30-45 minut. Tego rodzaju trening gwarantuje wiele zalet.

Przede wszystkim wzmacnia siłę oraz wytrzymałość. To zawsze bardzo istotne, kiedy pragniemy regularnie wykonywać ćwiczenia. Także ważny jest efekt tych ćwiczeń, a więc jędrne ciało oraz lepsza sylwetka. Ważną informacją jest to, iż ćwiczenia te może wykonywać praktycznie osoba w każdym wieku, ponieważ takie zestawy mogą być przystosowane do wieku ćwiczącego, a co najważniejsze - jego zdrowia a także kondycji.


Trening na siłowni
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com
Większość sportowców stosuje właśnie ten trening, jest on idealny dla większości przygotowujących się do różnych zawodów. Ćwiczenia można wybrać samemu, mogą być na tyle łatwe, że każda osoba może czerpać satysfakcję z ich ukończenia. Ćwiczenia się dosyć różnorodne, dzięki temu trenujący ma bardziej pokaźny wybór w doborze sprzętu.

Korzystnie spróbować tych ćwiczeń, szczególnie, że tak rzeczywiście istnieje bardzo dużo różnorodnych zestawów, lecz większość z nich nie realizuje pokładanych w nich nadziei. Najzwyczajniej w świecie każdy z nas ma inne predyspozycje i wymagania, a każdy z zestawów odznacza się określoną skalą trudności, którą nie każdy może zaakceptować. Na szczęście trening (zobacz https://rehafit.org/trening-personalny/) obwodowy gwarantuje skalę trudności dla wszystkich, dla bardziej i mniej wymagających. Powinniśmy wypróbować i się przekonać czy jest odpowiedni dla naszych potrzeb. Być może będzie perfekcyjnie nam pasował, lecz żeby się o tym przekonać musimy spróbować zacząć tą metodą ćwiczyć.

Tags: zdrowie, siłownia, sportowcy, trening, ćwiczenia