Jakich dziejów sięga historia wielkiego ekranu i do jakich celów stosuje się różne filmy?


Czy też pamiętasz, że przeszłość wielkiego ekranu posiada już ok. 150 lat? Wstępnie były to tylko statyczne zdjęcia, jakie z upływem okresu łączone były w tak zwane klatki, zatem sekwencyjne ujęcia tych samych obiektów wykonane po upłynięciu niezwykle małego odcinka okresu.
filmy
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com


Do dziś wykorzystuje się typowej ilości dwudziestu czterech klatek na sek., choć do zastosowań w większym stopniu skomplikowanych liczba ta jest stopniowo powiększana. Zapewnia to porękę zapisania znacznej ilości informacji. Ciekawą nowinką jest to, iż czasami wręcz ludzkie oko nie jest w stanie zarejestrować tak znacznej jej dawki.

Ten interesujący wpis (http://www.baczek.edu.pl/wydarzenia.html) opracowywaliśmy dla Ciebie bardzo skrupulatnie. Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu i zajrzysz na naszą nową witrynę.

Przykładowo czy pamiętasz, że wycieraczki w autach w czasie własnej pracy tak naprawdę nie okazują się być całkowicie proste? Specjalistyczne filmy wyprodukowane z dużą liczbą klatek na sek. pokazują, że taka wycieraczka przynosi na myśl raczej zagięty łuk, a nie prosty patyk. Wszakże tego typu filmy są kręcone obecnie w zamierzeniach wychowawczych, a w jaki sposób wyglądało to w przeszłości?


Więc pisząc artykuł o filmach nie można by nie powiedzieć o pochodzących z Francji braciach Lumiere, jacy w XIX w. zostali pionierami kinematografii. Z upływem okresu ich wynalazek był wykorzystywany do różnych celów, np. edukacyjnych, z przeszłości, propagandowych, reklamowych czy wreszcie rozrywkowych. Należałoby także nadmienić, że filmy są znakomitym wariantem na edukację własnych smyków poprzez ich zabawę.
Wszelakie animowane baśnie to przecież również obrazy filmowe. Warte baczności są również filmy dokumentalne, które przybliżają nam różne ciekawe zdarzenia lub miejsca.

Tags: gra, fotografie, pracy