Jakie choroby oczy można leczyć za pomocą lasera?


Zabiegi korekcji laserowej wzroku są coraz popularniejsze. Wszystko dzięki temu, że ich ceny obniżają się, zaś komfort wynikający z odzyskania dobrego wzroku oraz pozbycia się szkieł kontaktowych albo okularów faktycznie wart jest zachodu.
aminokwasy bcaa
Author: fbb.pl
Source: fbb.pl


Laserowe leczenie chorób oka jest możliwe od niedawna. Powszechne stosowanie lasera w okulistyce to początek lat 80. ubiegłego stulecia. Jednakże pierwsze próby wykorzystania jego potencjału pojawiły się z początkiem lat 60.

Chcesz przeczytać inne tego rodzaju bogate w informacje materiały? Jeśli tak, to zobacz ofertę na witrynie, która na pewno zawiera cenne dane.

Polska jest jednym z pierwszych państw w Europie, które stosowały lasery w okulistyce. Obecnie okuliści wykorzystują kilka typów laserów, a dobór urządzenia zależy od typu zabiegu jak też części oka, jaka ma być poddana zabiegowi. Chociaż może to brzmieć paradoksalnie, lasery leczą przez niszczenie. Upraszczając temat, lasery ekspresowo jak też precyzyjnie likwidują komórki, w jakie pozostały wycelowane, zaś laserowana tkanka paruje.


Na ogół laser wykorzystane jest do kurowania krótkowzroczności, nadwzroczności oraz astygmatyzmu. Istotą zabiegów jest wymodelowanie z pomocą lasera rogówki, zatem zewnętrznej, przejrzystej warstewki oka. Zabieg uwalnia pacjenta od noszenia soczewek kontaktowych, jednakże nie u każdego możemy go przeprowadzić. Kwalifikację poprzedza seria badań. Pacjent musi mieć ukończone 21 lat. W jaki sposób przebiega zabieg? Zakończenie przyrządu przysysa się do rogówki oka, spłaszczając ją. W następnej kolejności laser sam odcina nabłonek rogówki, pozostawiając niewielki fragment nieuszkodzony. Chirurg wchodzi specjalną szpatułką pod nacięcie po czym odkłada na bok nabłonek.
Następnie na odsłonięte głębokie powłoki rogówki oddziałuje laser, jaki formuje ją tak, ażeby pozbyć się wady . Tak pokrótce wygląda laserowa korekcja wzroku cena jakiej wynosi dziś ok. 2000 - 3000 zł.

Tags: laser, temat, Wybór