Jakie istnieją metody na zahamowanie postępu choroby o nazwie stożek rogówki?


Oczy to bardzo istotna część ciała, która jest wystawiona na wiele różnego rodzaju przypadłości. Zalicza się do nich stożek rogówki, czyli tego typu choroba, która zmienia kształt rogówki z formy kulistej na stożkową.


Funkcjonuje dużo źródeł, które mogą powodować występowanie tej przypadłości, a do najpopularniejszych z nich należą się czynniki genetyczne lub dziedziczne i zaburzenia natury hormonalnej.


stożek rogówki kraków
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


przebarwienia
Author: Denis Loh
Source: http://www.flickr.com


Wykrycie takiej dolegliwości za pomocą lampy szczelinowej jest możliwe wyłącznie przez specjalistę. Może on stwierdzić zaistnienie takiej choroby również na podstawie analizy płaszczyzny rogówki przy zastosowaniu procedury tomografii rogówki. Zahamowanie rozwoju tej choroby jest jeszcze bardziej możliwe, im wcześniej zostanie ona zdiagnozowana. Na szczęście poprawa jakości widzenia jest wtedy możliwa. Jeśli Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich dotknęła dolegliwość pod nazwą stożek rogówki Kraków jest miejscem, w którym na pewno znajdziesz profesjonalną pomoc.


Warto tu dodać, że aby przywrócić choremu dobrą jakość widzenia, rekomendowane byłoby noszenie twardych i gazoprzepuszczalnych szkieł kontaktowych, gdyż mogą poprawić krzywiznę rogówki. Tego typu soczewki wykonuje się na indywidualne zamówienie jedynie na bazie rezultatów badania przy pomocy tomografu rogówkowego. Ponieważ jest to choroba postępująca, w pewnym momencie soczewki mogłyby być niewystarczające.

Aktualnie ciężko o porządne i wiarygodne omówienie (https://psychiatrabydgoszcz.com.pl/) odnośnie tej tematyki, jednak jeżeli chcesz takie zobaczyć, to zwyczajnie wejdź na ten link!

Wtedy można by zastosować wszczepienie na powierzchni narządu wzroku tzw.
intacsów, czyli specjalistycznych pierścieni śródrogówkowych. Mogą one poprawić widzenie poprzez spłaszczenie szczytu stożka. Niestety taka metoda również nie powstrzymuje rozwoju choroby i po pewnym czasie należy wymienić pierścienie.

Tags: wzrok, ciała, zamówienie