Jakie obowiązki ma pielęgniarka i położna? Jakie musi posiadać predyspozycje?


Istnieją takie profesje, które w sposób nieodłączny wiążą się z pomocą. Ażeby wykonywać taki zawód należy posiadać konkretne predyspozycje, gdyż w innym razie może być dość ciężko spełniać codzienne obowiązki.
pielęgniarka
Author: Sarah Zucca
Source: http://www.flickr.com


Przykładem osoby, o jakiej tutaj mówimy jest pielęgniarka. Kształci się ona, aby potem świadczyć opiekę nad pacjentami. Jest ważną częścią personelu w placówkach medycznych, ośrodkach zdrowia, czy też w mieszkaniach pacjentów. Należy bowiem wspomnieć, że część z takich osób zostaje również pielęgniarkami środowiskowymi, co wiąże się z odwiedzaniem pacjentów w domach.

Jeśli po przeczytaniu obecnego tu artykułu wciąż masz jakieś pytania, to zobacz oprócz tego to ważne źródło - są w tamtym miejscu pokrewne materiały.

Niektórzy, szczególnie starsi wymagają takiego wsparcia, gdyż ich stan zdrowia nie pozwala na to, aby samemu podejść na przykład do ośrodka po zastrzyki.


Kolejnym przykładem jest położna, która opiekuje się paniami. Jej wsparcie głównie koncentruje się na kobietach w ciąży oraz w połogu. Z kolei jest ona w stanie również rozpoznać ciąże, jak i skierować na badania, które panie powinny wykonać, gdy istnieje podejrzenie zagrożonej ciąży. Poza tym taka osoba po porodzie czuwa nad zdrowiem i wspiera matkę, potrafi doradzić w kwestii opieki nad niemowlakiem do 6 tygodnia życia. Doradza co jeść, gdy jest się w ciąży. Jej zadanie to także profilaktyka schorzeń kobiecych.


Ażeby móc wykonywać powyższe zawody należy mieć w sobie spore ilości empatii. Poza tym trzeba lubić kontakt z ludźmi.
Osoby, które zastanawiają się nad wyborem takiej profesji, z reguły zapominają, iż należy wykazać się silną psychiką, ponieważ na co dzień zdarza się stykać z trudnymi przypadkami.

Jeżeli zaintrygował Cię taki artykuł, sprawdź przykłady zamieszczone tutaj. Na pewno znajdziesz tu coś odpowiedniego dla siebie.

Nie wolno się wtedy załamywać.

Tags: kobieta, wiedza, profilaktyka, stan zdrowia