Jakie pełni zadania w naszych ciałach trzustka, jakie schorzenia przeważnie spotykają ten organ.


Trzustka jest niewielkim narządem, zlokalizowanym w brzuchu. Jest ona na tyle niepozorna, że wiele osób nawet dobrze nie będzie wiedziało, jak tak naprawdę wygląda. Także wiele osób nie ma świadomości, jaką w organizmie pełni rolę, a jej zadania są naprawdę istotne.
trzustka choroby
Source: http://www.airnaturel.pl


W pierwszej kolejności w trzustce jest wytwarzana insulina, pozwalająca na wchłanianie najważniejszego paliwa czyli glukozy - Kreontravix mówi o chorobach trzustki. Lecz oprócz tego produkuje ona ważne dla prawidłowej pracy licznych narządów hormony oraz enzymy, jak więc widać jej rola jest dość wszechstronna. Niestety jest to organ wrażliwy i dotykany przez rozmaite schorzenia. Na pewno w dużym stopniu na jej stan wpływają różnego rodzaju używki, zwłaszcza mocno będzie jej szkodzić jej nadmierna ilość spożywanego alkoholu.


Niestety w niejednym przypadku chorych nie bada się dokładnie, przez co trzustka choroba mylone bywają ze schorzeniami innych narządów. W szczególności to dotyczy przewlekłych stanów zapalnych, jakie mylone są niejednokrotnie z problemami żołądkowymi czy jelitowymi. Ostre zapalenia łatwiej jest zdiagnozować, bo najczęściej towarzyszy im mocny, przejmujący ból. Wysoka temperatura, przyspieszone tętno i pocenie to typowe objawy tego schorzenia, i jeśli będą występować razem z bólem, to nie można zwlekać, ale szybko jechać do szpitala.
Duże medyczne problemy sprawiają także w ostatnim czasie nowotwory, jakich ilość cały czas rośnie. Są one trudne do leczenia, zwłaszcza w późniejszych stadiach, a niestety w niejednym przypadku są one za późno diagnozowane.

Tags: dom, organizm, temat, schorzenia