Jakie spółki mają prawny zakaz prowadzenia przedsięwzięć promocyjnych?


Jeśli myślisz, że prowadzenie jakiejś działalności gospodarczej bez przeprowadzania jednocześnie różnych działań marketingowych jest skazane na niepowodzenie, to jesteś w olbrzymim błędzie.


Istnieje dużo placówek, które posiadają prawny zakaz reklamowania się, a pomimo to doskonale sobie na rynku radzą.


Mało tego, istnieją ustawowe restrykcje odnoszące się do osób, które mogłyby w takich placówkach pracować. I mogłyby to być wyłączenie osoby, jakie ukończyły wyższe studia na konkretnym wydziale. Dodatkowym warunkiem przy funkcjonowaniu takiej działalności jest wymóg uzyskania pozwolenia, które dostaje się od wojewódzkiego inspektora. Ponadto jedna osoba nie może posiadać sieci większej niż cztery apteki. 25 czerwca 2017 r. rozpoczęła obowiązywać nowelizacja ustawy prawo farmaceutyczne, w której jest mowa o kolejnych restrykcjach dla posiadaczy omawianych punktów sprzedaży. Potoczna nazwa takiej poprawki to apteka dla farmaceutów. Należałoby dodać, że nowe przepisy prawne będą obowiązywać wyłącznie nowe apteki oraz mają ukształtować rynek na następne dziesięciolecia.


depresja
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Całość ma prowadzić do tradycyjnej roli apteki (link tu...), jaką powinno się odczytywać jako placówkę ochrony zdrowia, a nie sklep z lekami. Poza tym wymieniona poprawka ma niejako wymusić na właścicielach aptek nie posiadających wyszkolenia związanego z farmacją przestanie traktowania pacjentów jako urządzenia do zarabiania olbrzymich pieniędzy.


Pacjenci mogą kupić w aptece niedrogie lekarstwa nie dlatego, że szefowie aptek posiadają ich całą sieć, a z tego powodu, że krajowy sejm wprowadził parę lat wstecz ustawę refundacyjną.

Tags: apteka, sklep, prawo, olej, zdrowia