Jakie suplementy i odżywki zakupić w pierwszych miesiącach treningu?


Jakie suplementy wybrać, by ćwiczenia przynosiły lepszy efekt? Czy stosowanie wszystkich rodzajów suplementów jest konieczne?


W sprzedaży jest mnóstwo suplementów wszelkiego rodzaju.


vitalmax
Author: Phalinn Ooi
Source: http://www.flickr.com


Wytwórcy odżywek zapewniają działanie każdego ze swoich środków, poczynając od witaminek, przez suplementy na dopełnienie Diety, skończywszy na wszelkiego rodzaju stack’ach mieszczących kompleks nawet parędziesięciu składników. Czy zażywanie tych wszystkich odżywek jest konieczne? Wszystko zależy od celów które sobie ustaliłeś – istnieje jednak kilka suplementów, jakich zastosowanie będzie korzystne dla wszystkich. Pamiętaj jednak o jednym. Bez odpowiedniej diety jak też treningu, zakup oraz stosowanie ton suplementów może okazać się wyrzuceniem pieniędzy w błoto.


Kreatyna jest najskuteczniejszym suplementem wspierającym ciało podczas ćwiczeń siłowych. Udowodniono, że suplementacja kreatyną przysparza się do podniesienia energii, dzięki czemu ćwiczenia wykonywane są z większą mocą. Ponadto kreatyna zwiększa objętość mięśniowych komórek jak też polepsza syntezę białek w organizmie. Kreatyna występuje w pokarmach, jednakże wyłącznie w ilościach śladowych. Stąd też warto ją suplementować.

Jeśli szukasz fascynujących informacji na omawiany wątek, to starannie przeczytaj pełen opis (http://glowspa.pl/masaz-goracymi-kamieniami/), który zawiera warte zainteresowania informacje.

Co prawda minerały i witaminy nie są suplementem standardowym, jednak są konieczne do poprawnego działania organizmu. Osoby aktywne fizycznie będą mieć większe wymagania co do podaży witamin oraz minerałów aniżeli osoby wolące siedzący tryb życia.
Niedobór minerałów oraz witamin w organizmie może przyczynić się do mniejszej wydajności i spowolnionego przyrostu mięśni. W sprzedaży pojawiło się dużo tego rodzaju suplementów, m.in. znakomite suplementy marki Vitalmax.

Tags: Diety, trening, organizm