Jakie symptomy może mieć depresja sezonowa i jakie są najskuteczniejsze metody jej terapii.


Coraz dłuższe noce, a tym samym mniejsza ilość słonecznego światła, jakie do nas dociera w ciągu dnia sprawia, że u niejednego dorosłego może się pojawić depresja zimowa. U części osób zacząć się ona może już w październiku i trwać przez kilka miesięcy, aż do powiększenia się dnia i zwiększonej ilości słonecznych promieni. Symptomy zimowej depresji są bardzo podobne do normalnej wersji tego schorzenia, choć ta szczęśliwie kończy się, jak tylko będzie więcej słońca.

- <div style=Dotyka ona każdego, dorosłych oraz dzieci, z tym że dużo częściej będą to kobiety. Do najczęstszych symptomów można zaliczyć obniżoną aktywność, kłopoty z utrzymaniem koncentracji i ogólnie napięcie. U niejednej osoby pojawia się też bardzo duża senność i poczucie przewlekłego przemęczenia, a także zwiększony apetyt, a co za tym idzie, zwiększenie masy ciała. Niestety nie odkryto jeszcze pochodzenia tych dolegliwości, lecz istnieje skuteczny i tani sposób, aby chociaż trochę je załagodzić. Najskuteczniejszą metodą leczenia problemów związanych z niedoborem słonecznego światła jest lampa antydepresyjna.

Stworzyliśmy dla Ciebie następne atrakcyjne notki na ciekawiący Cię temat. Wejdź do następnego tekstu i czytaj wpis czarny kmin olej.

Używa jej bardzo duża ilość pacjentów którzy cierpią na to właśnie schorzenie, przede wszystkim dlatego, że jest to kuracja tania i bardzo bezpieczna. [TAG=Lampy" title="Lampa antydepresyjna" />
Source: www.ilumina.pl
stosowane do naświetlania nie emitują światła ultrafioletowego, przez co nie występuje ryzyko oparzeń skóry, terapię nimi mogą więc stosować nawet kobiety w ciąży i małe dzieci.

Czy tego typu problemy Cię absorbują? Ochoczo zatem kliknij ten link - ta użyteczna oferta zapewne również bardzo Cię zaciekawi.

Czytaj więcej w tym temacie: lampy antydepresyjne -


Niepożądane dolegliwości, na przykład bóle głowy czy podrażnienia oczu nie występują często, i są bardzo łatwe do eliminacji poprzez zmianę charakteru naświetlania. Leczenie tego typu lampami będzie jednak wymagać dużej regularności i systematyczności, bo tylko wtedy może przynieść odpowiednie rezultaty. Jest zalecane, żeby naświetlanie zacząć już pod koniec października, przed zmianą czasu, bo właśnie ten moment jest uważany za początek dolegliwości, i kontynuować je aż do skończenia zimy. Przez to jest sporo szans na to, że uda się przeżyć ten ciężki czas bez większych problemów z depresją.

Tags: lampy, depresja