Jakie warto zarekomendować preparaty poprawiające zdrowie? Czy możemy jakieś zaproponować?


Dla tego, kto chce się w lepszy sposób odżywiać, prowadzić bardziej zdrowy tryb życia, ogólnie lepiej funkcjonować na wielu płaszczyznach jest tak naprawdę sporo możliwości. Najważniejsze to przestrzegać właściwej diety, ponieważ odpowiada ona za ogólne działanie organizmu, a to ma wpływ przecież również na stan psychiki. Przy tym pamiętajmy o zdrowych wspomagaczach, takich jak zioła, suplementy czy inne środki. W poniższym artykule opowiemy o dwóch, pierwszym z nich jest catuaba kora.

zdrowe produkty
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Brazylijczycy od dawna wytwarzają oraz przyjmują catuabę. Jest to środek z kory drzew, które występują w Brazyli. Taka kora bierze się przede wszystkim z drzew Trichilia catigua i Erythroxylum vacciniifolium. Catuabę najczęściej używa się jako afrodyzjak, jak i lek, który jest pomocny w zaburzeniach erekcji. W takich celach jest często sprzedawana poza Brazylią. Preparat można kupić w postaci proszku, tabletek i herbaty. W Brazylii, w jakiej dodawana jest także do wina, jest na tyle znana, iż zrodziło się wiele powiedzeń odnoszących się do jej zbawiennego działania.To też pokazuje, jak jest to ważny środek dla ludzi mieszkających w tym państwie.

Jeżeli szukasz podobnych informacji na opisywany wątek, to także rzuć okiem na (https://www.gabinet-dietetyczny.pl/jadalne-kasztany-przepisy/) analogiczne serwisy, które podnoszą tę tematykę.

Dobrze wiedzieć, iż poza właściwościami związanymi z funkcjami seksualnymi, następną niesamowitą cechą catuaby jest pobudzenie centralnego układu nerwowego. A to dzięki trzem alkaloidom, które znajdują się w jej składzie chemicznym. Oprócz nich, catuaba posiada również fitochemikalia, wzięte z roślin chemikalia, które pozwalają na walczenie z chorobami. Są też flawonoidy, jakie działają przeciwzapalnie, rozkurczowo, a także uszczelniają naczynia krwionośne.

Prezentowany artykuł jest niesłychanie zajmujący? Jeśli tak, to zobacz również pozostałe polecane (http://www.plock.centrumdemed.pl/kontakt/) treści, gdyż wydają się być tak samo interesujące oraz wciągną Cię zupełnie.

Kolejnym interesującym środkiem roślinnym jest spirulina w proszku. Jest to po prostu alga morska, która ma w sobie bardzo sporo białka, witamin B, E i A, a także minerałów, przykładowo potas, magnez jak i cynk.super foods
Warto wspomnieć również o aminokwasach i różnych zbawiennie działających kwasach. Mamy więc kwas gamma-linolenowy, jaki zapobiega nadciśnieniu oraz chorobom serca, jak również kwas pantonenowy, jaki wspomaga leczenie alergii. Spirulina posiada wszystkie wymienione witaminy w ilości 5 do 20 razy większej aniżeli standardowe warzywa i owoce. Dzięki czemu działa odżywczo dla organizmu, antyalergicznie oraz antywirusowo. Dobrze działa na system immunologiczny, pomaga w leczeniu raka jak również odbudowuje wątrobę.

Tags: rośliny, zdrowie, witaminy, specyfiki