Jakie wrażenie na ludziach może zrobić osoba nosząca okulary?


Mężczyzna, który ma okulary uzyskuje nowy wyraz swojego wizerunku. Okulary w każdym wypadku wabią uwagę, gdyż są na środkowej części twarzy. Dobierając odpowiednie okulary powinniśmy pamiętać o tym, aby w idealny sposób pasowały do naszego wyglądu oraz naszej mentalności.


Wybierając okulary męskie zazwyczaj chcemy dopasować je do kształtu twarzy, ponieważ nieodpowiednio dobrane potrafią robić złe wrażenie.


Ogólna formuła twierdzi, że układ oprawek okularowych powinien kontrastować z kształtem twarzy. Oznacza to, że mężczyzna o okrągłej twarzy nie powinien dobierać oprawek o zaokrąglonych krawędziach. Mógłby wybrać te o krawędziach kanciastych. Zaś do twarzy trójkątnej czy też kwadratowej będą pasować okulary zaokrąglone. Najlepiej mają panowie o twarzy owalnej. Ci prezentują się prawidłowo niemalże we wszystkich typowych okularach. Przy dużej i szerokiej twarzy powinno się dobierać również okulary o szerokich ramkach. Gdy mężczyzna posiada twarz wąską, powinien wybrać również wąskie oprawki okularów.


Modelka
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com


Odcień okularów mógłby współgrać z odcieniem oczu oraz włosów. W ciemnych oprawkach okularów lepiej będą wyglądać panowie o ciemnych włosach i wyrazistych oczach. Panowie, którzy piastują wysokie urzędy, powinni decydować się na okulary - rajsoczewek.pl/ray-ban-clubmaster - proste i raczej kanciaste. Okulary nie powinny odciągać uwagi od twarzy, gdy dana osoba ma coś cennego do powiedzenia. Okulary nie mogą być za luźne czy za małe. Powinny się stabilnie trzymać na nosie i częściowo opierać się na głowie, a nie samych tylko uszach.
Poza tym kolor oprawek można dostosować do odcienia szkieł, gdyż są korekcyjne okulary przeciwsłoneczne. W tego typu sytuacji niezwykle wytworne są oprawki ciemniejsze, jednak nastolatkowie mogą sobie pozwolić na bardziej barwne wersje.

Tags: mężczyzna, twarz, prezent, zysk, rozwiązania