Jakie zakupić okulary przeciwsłoneczne? Na co najbardziej zdecydowanie zwrócić uwagę?


Okulary przeciwsłoneczne są dosyć często niedoceniane, traktowane tylko jako ozdoba, tymczasem powinny ochraniać oczy przed szkodliwym działaniem promieni UVA oraz UVB. W tej kwestii powinniśmy na pewno je dobierać, choć jak wiadomo powinny być też ładne, wykonane z materiałów solidnych.


przekrój - zdrowie
Author: Bernt Rostad
Source: http://www.flickr.com
Takie są z pewnością okulary Solano, wysokiej jakości oraz bardzo gustowne. Tego typu okulary przeciwsłoneczne są niezbędne w lato. Możemy nawet przyznać, iż nie warto bez nich wychodzić z domu. Co ciekawe, są bez wątpienia pomocne również w okresie zimowym, bo promienie słoneczne w każdym miesiącu przedostają się do oka więc mogą przyczyniać się do wielu chorób.


okulary solano
Author: PerDormire
Source: PerDormire


Jeśli więc tylko słońce silniej świeci, należy zaopatrzyć się w najlepszej jakości okulary - http://rajsoczewek.pl/ray-ban - przeciwsłoneczne, jakie mają prawidłowo przyciemnione soczewki okularowe z filtrem na minimalnym poziomie 400. Najkorzystniej kupować tego typu okulary w salonach optycznych, gdyż z różnych bazarów są niezbyt dobrze dostosowane i mogą wyłącznie zaszkodzić zamiast pomóc. To jest jak najbardziej bardzo ważne, aby okulary przeciwsłoneczne pełniły swoją najważniejszą, zdrowotną rolę.


Pomimo to fajnie jak są modne oraz ładne, jak przykładowo Ray Ban Wayfarer. W tym względzie warto zwracać uwagę na takie kwestie jak zabarwienie szkieł. Są w stanie być różne, np. brązowe.


Najbardziej zatrzymują one niebieskie światło, jakie wywołuje najbardziej mocne odczucie olśnienia. Kolejne jak szare oraz szarozielone nie zmieniają kolorów otaczających przedmiotów, a z tego powodu łatwo ocenić odległość. Zaś żółty poprawia kontrast widzenia w ciągu dnia, gdy jest pochmurno.

Tags: dom, słońce, świat, konie