Jakiego rodzaju istnieją rodzaje fizjoterapii i jakiego rodzaju bodźce wykorzystują poszczególne jej rodzaje?


Każdy wie, że nasz organizm jest wrażliwy na różne zewnętrzne bodźce, ale już nie wszyscy wiedzą, że istnieje specjalna branża medycyny, która wykorzystuje ten fakt w celu zahamowania postępów choroby oraz odzyskania sprawności fizycznej.


W niektórych przypadkach terapia ta zapobiega również nawrotom choroby.


Ogólnie rzecz ujmując, fizjoterapia (https://vivamedica.pl/fizjoterapia) to bardzo szeroka nauka, jest powiązana z rehabilitacją medyczną i można ją rozdzielić na kilka działów. Należy do nich przede wszystkim terapia ręczna, która wykorzystuje korzystne działanie bodźców kinetycznych i mechanicznych. Istnieje także wykorzystująca funkcjonowanie ruchu terapia ruchem czy funkcjonowanie innych naturalnych czynników balneoterapia. Oddziaływanie tak zwanych bodźców mechanicznych wykorzystuje pozornie tylko zwyczajny masaż leczniczy, a działanie na nasz organizm specyficznego klimatu - klimatoterapia. Funkcjonuje jeszcze przykładowo hydroterapia, jaka (jak sugeruje nazwa), wykorzystuje działanie na nasz organizm wody. Warto dodać, że jeśli bodźce zostaną stosownie wybrane, wywołają w systemie pożądaną reakcję, przykładowo produkcję należytego hormonu. Poza tym dobrze dobrane zabiegi zwiększają wydolność ciała oraz pobudzają go do efektywniejszej walki z chorobą.
suplement diety
Author: Lidl
Source: Lidl


Bez fizjoterapii Rehabilitacja mogłaby być bardzo ciężka. Odpowiednie pobudzanie tkanek mięśniowych dopomaga we wróceniu do zdrowia, powiększa sprawność i zakres ruchu, zwalcza boleść oraz stan zapalny i przyspiesza czynności wszystkich narządów.


Dzięki fizjoterapii mechanizmy leczenia odbywają się znacznie szybciej i sprawniej, gdyż przywracana jest właściwa długość i elastyczność tkanek. Należałoby podkreślić, że fizjoterapia jest ponadto w większym stopniu niezawodna, gdy wspiera ją zdrowa dieta.

Tags: sprawność, Rehabilitacja, efekt