Jakiego rodzaju możliwości mają osoby, które z jakiejś przyczyny straciły swoje zęby a chcą odpowiednio wyglądać.


Nawet regularne dbanie o swoje zęby może ich nie uchronić od problemów z występowaniem próchnicy. Niestety wśród naszych mieszkańców z higieną jamy ustnej nie zawsze jest najlepiej, a tym bardziej z systematycznymi przeglądami u dentysty.


Diamentowa pielęgnacja z Sorayą
Author: Soraya
Source: Soraya


Stomatologiczny gabinet odwiedza się wówczas jak ząb zaczyna mocno boleć, a w takim przypadku czasami jest już za późno aby go uratować. Usunięcie zęba jest ostatecznością, lecz w niejednym przypadku zwyczajnie nie ma innej możliwości, na szczęście obecnie jest wiele sposobów na to, żeby powstałą lukę jakimś sposobem uzupełnić. Nowoczesna protetyka - (protetyka ursynów) wałbrzych może na przykład zaoferować różnego rodzaju korony, które przytwierdza się do zębów z jednej i drugiej strony, przez co taki element będzie miał dobry punkt umocowania.


alergie
Source: koncentratortlenu.eu


Znacznie kosztowniejszym, lecz również i skuteczniejszym sposobem są implanty wałbrzych. Implanty są specjalnymi wkrętami, które są mocowane w kości szczęki. Przeprowadza się to w czasie chirurgicznego zabiegu, jeżeli wszystko się uda i nie wystąpią żadne komplikacje, to ich wytrzymałość może być taka sama jak naturalne korzenie. Do wykonania implantów wykorzystuje się odpowiednie materiały, które są dobrze tolerowane przez ciało człowieka i nie powodują żadnych reakcji alergicznych. Po założeniu implantów i zagojeniu ran zabrać się można za odbudowę zębów, które brakują.
Na wstawionym implancie osadzić można jedną koronę, lecz może on też stanowić bazę do tego, aby uzupełnić kilka braków, często w postaci jednego długiego elementu.

Tags: materiał, koszt, temat, kłopot