Jakiego rodzaju są domowe sposoby na zgagę i kiedy nie powinniśmy ich używać?


Wiele osób narzeka czasem na zgagę. Jest to dolegliwość polegająca na uczuciu pieczenia w okolicach gardła czy też przełyku. Są naturalnie dobre lekarstwa, jednak zanim objaw ten nie będzie bardzo dokuczliwy, warto uprzednio wypróbować babcine sposoby.
Jednym z najbardziej tradycyjnych sposobów na zlikwidowanie zgagi jest przyrządzenie i spożycie herbaty imbirowej. Należy ją pić codziennie około dwadzieścia minut przed spożyciem swojego obiadu.

Ważne jest to, że informacje, które zawiera ta strona, Cię urzekły. Kliknij zatem na umieszczony poniżej link i przeczytaj przykłady (http://www.welldent.wroclaw.pl/uslugi/wybielanie-zebow-wroclaw-stomatologia-estetyczna/) omawiane wątki.

W ten sposób można by uspokoić trochę własny żołądek i zatrzymać wydostawanie się gazów. Wszystkie posiłki powinny być oczywiście w większym stopniu rozłożone w trakcie dnia. Innym sposobem na zgagę jest zawierająca alkaliczne cechy oraz obfita w minerały musztarda. Ma ona także właściwości, które skutecznie neutralizują będące w układzie pokarmowym kwasy. Gdy odczujemy przykry smak kwasu żołądkowego, często wystarczyłoby wziąć łyżkę dobrej musztardy a natychmiast poczuje się ukojenie. Miej na uwadze jednak, że domowe sposoby na zgagę nie powinny być stosowane za długo. Jeżeli kłopoty występują przez stanowczo za długi czas, koniecznie porozmawiaj z lekarzem.


okulary
Author: Dushan Hanuska
Source: http://www.flickr.com


Jeśli jednak chcesz poznać więcej tych domowych "lekarstw", to spróbuj jeszcze sok aloesowy. Wystarczy jedynie połowa filiżanki, gdyż sok ten działa przeczyszczająco. Tego typu palący problem może także ugasić mała łyżeczka sody oczyszczonej, ponieważ posiada ona wyższe pH i może tym samym neutralizować kwasy kwasy bydgoszcz żołądkowe.
Ostatni tu opisywany sposób być może nie jest zbyt elegancki, ale bywa tak samo skuteczny, jak inne tu wymienione. Chodzi o żucie gumy, która nie zawiera cukru. Zwiększa ona ilość obecnej w gardle śliny, a tym samym zapewnia lepsze trawienie.

Tags: dom, lek, problem