Jakiego rodzaju suplementy diety moglibyśmy kupić w aptece i czy warto to w ogóle robić?


Czy wiesz, że nie wszystkie produkty, które nabywamy w aptece, to faktycznie lekarstwa? Nie wszystkie mają tak zwaną substancję aktywną i są jedynie tzw. towarami medycznymi a nie lekami.


W aptekach możemy zatem nabyć dużo produktów, które w praktyce lekarstwami nie są.


suplement
Author: bortescristian
dentyści


Dla przykładu wspomniany bardzo modny ostatnio suplement diety|. Jeśli jest prawidłowo dobrany do własnej obecnej sytuacji zdrowotnej, to jak najbardziej mógłby nam dopomóc. Zwłaszcza, jeśli tym dodatkiem jest jakakolwiek zwyczajna niacyna. Tak, taki modny towar jakim jest np. niacyna C, to również suplement diety. Wiele osób sądzi, że tego typu dodatki to tylko przeróżne produkty spożywcze wyprodukowane dla przykładowo kulturystów, zatem przykładowo jakieś proteiny czy kreatyny.


W praktyce jednak pod pojęciem suplement (wypróbuj kurkuma kapsułki- kurkuma w kapsułkach) diety należałoby rozumieć dużo szerszą paletę towarów, dlatego też należy naprawdę niezwykle ostrożnie podchodzić do takiego zagadnienia. Jest tak z tego powodu, że takie towary, tak jak mogą pomóc, tak w co poniektórych sytuacjach potrafią także takiemu pacjentowi zrobić krzywdę. Dlatego zanim spytamy aptekarza o jakiś konkretny suplement, wcześniej zapytajmy o to samo jakiegokolwiek doktora. Tego typu osoba nie będzie miała najmniejszych korzyści pieniężnych z faktu nabycia przez nas jakiegokolwiek danego produktu.


Okaże się więc osobą w większym stopniu dla nas w tego typu okoliczności wiarygodną. Nie oznacza to jednak, że farmaceuci będą kłamać mówiąc o pozytywnym wpływie danego suplementu diety.

Tags: oko, suplementy, temat, doktor