Jakiego rodzaju wady wzroku leczy laser?


schorzenia wzroku możemy dzisiaj likwidować z pomocą lasera albo wszczepienia soczewek.


Laserowa korekcja wzroku bezspornie wiedzie prym, szczególnie, iż inne zabiegi które mają na celu pozbycie się wad refrakcji przeprowadzane są właściwie wyłącznie wtedy, gdy laser nie jest w stanie pomóc.
badania
Author: William Warby
Source: http://www.flickr.com


Jednym z ograniczeń jest nasza data urodzenia. Do zabiegu mogą być zakwalifikowane wyłącznie osoby w przedziale wiekowym 18-55 lat. Optymalny jednak okres będzie pomiędzy 23 a 40 rokiem życia, bowiem wada jest już zwykle stabilna, natomiast organizm jeszcze na tyle młody, ażeby prędko dać sobie radę z gojeniem. Następnym czynnikiem determinującym możliwość poddania się takiemu zabiegowi jest nasze zdrowie. Dobry kandydat jest generalnie zdrowy, w szczególności nie obciążony schorzeniami autoimmunologicznymi i wolny od jakichkolwiek infekcji. Kobieta chcąca poddać się zabiegowi nie może być ciężarna ani karmić piersią. Dobrze jest nie przewidywać ciąży do 6 miesięcy po zabiegu. Wyeliminować mogą nas również schorzenia oczu: glaukoma, zaćma, odwarstwienie siatkówki jak też skłonność do kolagenozy.


Owoce
Author: Sergey Galyonkin
Source: http://www.flickr.com


Jakiego rodzaju schorzenia eliminuje laserowa korekcja wzroku? Takowym zabiegiem można korygować krótkowzroczność a także astygmatyzm. Gdy wada sferyczna a także cylindryczna występują równolegle mogą one być wyeliminowane zupełnie. Jeżeli przedstawione wyżej wiadomości wskazują na to, że nie ma dla Ciebie przeciwwskazań – możemy być dobrej myśli. Masz bardzo duże szanse, że laserowa korekcja wzroku jest właściwa dla Ciebie.
Kwalifikacja do zabiegu jest wyłącznym sposobem na definitywne zdefiniowanie, czy nadajemy się do zabiegu, jaka metoda byłaby dla nas wskazana a także jakich spodziewać się rezultatów.

Tags: choroba, zabiegi, lek, schorzenia, zdrowia