Jeżeli dokucza nam konkretna dolegliwość, bardzo ważne jest zweryfikowanie jej przyczyny i wyeliminowanie jej.


To jednak bywa chyba jednym z najtrudniejszych etapów w całym procesie leczenia. Rzetelna diagnoza jest podstawą jeśli chodzi o pełne wyzdrowienie bądź pozbycie się kłopotliwej dolegliwości. Wymaga to sporej wiedzy i rozeznania. Niejednokrotnie jednak, źle diagnozujemy źródło choroby bądź kłopotliwych przypadłości – na przykład mając wysuszoną skórę w pierwszym rzędzie idziemy do dermatologa, by przepisał nam maści, o działaniu nawilżającym, z czasem jednakże okazuje się, że problem pomimo używania odpowiednich specyfików nie znika. Jego przyczyna tkwić może bowiem głębiej – w hormonach, stąd też to nie do dermatologa, a do endokrynologa powinno się w takim przypadku udać.


Lekarz
Source: sxc.hu
Zresztą endokrynolog może nam pomóc zlikwidować wiele innych przypadłości, które są spowodowane nieprawidłowym działaniem gruczołów wewnętrznych. Niewłaściwie funkcjonująca tarczyca, przysadka albo nadnercza mogą powodować wiele negatywnych skutków dla funkcjonowania organizmu. Przykładowo choroba tarczycy może prowadzić do nadmiernej otyłości lub z kolei szybkiej utraty wagi ciała, a także wspomnianych problemów ze skórą bądź problemów z osłabieniem i zaburzeniami pamięci. Nie leczona tarczyca może w czasie przyczynić się do poważniejszych konsekwencji, które mogą być w szczególności zagrożeniem zwłaszcza jeśli chodzi o kobiety będące w ciąży bądź dla tych, które planują w nią zajść (-> zobacz informacje).

Jeżeli chodzi o takiego lekarza jak endokrynolog Katowice, Poznań, Gdańsk i każde inne duże miasto umożliwia wizyty zarówno w zakresie prywatnym, jak i z NFZ. Niestety publiczne zakłady każą czekać pacjentom nawet kilka miesięcy na wizytę do endokrynologa. Kolejki nie zmniejszają się między innymi dlatego, że problemy z działaniem gruczołów towarzyszą zarówno osobom w podeszłym wieku, jak i dzieciom i młodzieży.

Ten istotny artykuł (http://hjl-partner.pl/) spodobał Ci się To świetnie, gdyż na kolejnej stronie przygotowaliśmy dla Ciebie dużo takiego rodzaju wiadomości.

Nie należy jednak zwlekać w nieskończoność z wizytą. Wczesne rozpoczęcie leczenia może wzmocnić organizm i poprawić jego funkcjonowanie również jeśli chodzi o inne narządy (w tym pracę serca). Prywatne wizyty to koszt minimum 100 zł, do tego musimy doliczyć koszt za niezbędne badania, w tym usg i inne. Ale nie koszty tylko zdrowie powinno być dla nas priorytetem.

Tags: USG, endokrynolog, dermatolog