Jeżeli w brzydkie miesiące nie zamierzasz tracić wyśmienitego nastroju, zainwestuj w lampę antydepresyjną


Żyjemy w klimacie, jaki przez większą część roku nie zachwyca nas śliczną oraz słoneczną aurą, co potrafi znacząco oddziaływać na samopoczucie. Kiedy razem z jesienią pojawiają się chłodne oraz chmurne dni, ludzki organizm próbuje się buntować. Coraz częściej pojawia się zmęczenie i wstręt do wychodzenia z domu.
lampa antydepresyjna
Author: Albert Luo
Source: http://www.flickr.com
Warto walczyć z jesienną depresją

Jesienna oraz zimowa chandra ma ogromny wpływ na codzienne samopoczucie oraz zmniejszenie wydajności zawodowej. Człowiek staje się ospały i przemęczony, brak mu energii do wykonywania jakichkolwiek czynności oraz czuje się drażliwy. Dolegliwości te zazwyczaj znikają wraz z nastaniem wiosny, poprawą warunków pogodowych oraz wydłużeniem się dni. Należy jednak zrobić wszystko, żeby wyzbyć się chandry oraz cieszyć się każdym dniem, nie patrząc na porę roku oraz pogodę.przygnębienie
Author: Sjoerd Lammers street photography
Source: http://www.flickr.com
Jesienią oraz zimą brak nam słońca

Objawy jesiennej depresji połączone bywają z niedoborami światła. Jesienią oraz zimą dni są krótkie i ponure, co sprawia, że rzadko ma się kontakt ze słońcem. Domowe lampy emitują z kolei światło o znacznie niższym natężeniu. Zamieszkujący kraje skandynawskie, gdzie długie zimowe dni okazują się codziennością, już lata temu odkryli tę zależność i od wielu lat z doskonałym skutkiem stosują terapię światłem. Przy tego rodzaju wspomaganiu niezbędna jest lampa antydepresyjna (np.: stylowa lampa antydepresyjna). Od niedawna takie urządzenia można kupić także w polskich sklepach. Szczycą się one ładnym projektem, przez co nie tylko korzystnie oddziałują na samopoczucie, lecz również stanowią ciekawy akcent wnętrza.

Jak działa lampa antydepresyjna?

Lampy antydepresyjne z wyśmienitym rezultatem można wykorzystywać w domu, ponieważ nie zakłócą one codziennych zajęć. Prawidłowo wykonana sesja musi trwać od 30 do 60 minut, a osoba, która jej się poddaje ma możliwość zająć się jakimiś relaksującymi czynnościami, np. lekturą lub oglądaniem filmu. Ważne jest tylko, aby pozostawać w odpowiedniej odległości od ustawionej lampy. Aparat emituje światło o dużo wyższym natężeniu aniżeli dzieje się w przypadku klasycznych lamp oświetleniowych. W przypadku światłoterapii istotna jest cykliczność sesji, przez to dobrze jest kupić takie urządzenie na własność oraz oddawać się przyjemnym seansom w zaciszu swojego mieszkania.

Tags: lampy, Objawy, człowiek