Już dzisiaj dowiedź się na czym opiera się opieka paliatywna w Katowicach , a także dlaczego hospicjum jest dobrym miejscem dla nieuleczalnie chorych


Chyba już każdy człowiek spostrzegł, iż bieganina i napięcie niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. Czasami nie da się tego ustrzec, jednakże zdrowe jedzenie oraz aktywność fizyczna pozwalają nam przez dłuższy czas być w formie. Niestety, nie wszystko zależy wyłącznie od nas. Możemy wieść zdrowy tryb życia przez długie lata, a nagle, niespodziewanie zachorujemy. Wszystko będzie w porządku, jeśli okaże się, iż wystarczy krótkie leczenie i wrócimy do formy.

wnętrze szpitala
Author: Armstrong
Source: Armstrong
Niestety w szeregu przypadków się przydarza, iż nie wszystko jest tak banalne jak nam się wydaje. Z pewnością w obecnych czasach coraz więcej osób martwi się, że zachoruje na raka czy inną ciężką chorobę. Jeżeli tylko są dobre rokowania to powinniśmy posiadać ogromną nadzieję, iż wszystko będzie dobrze. O wiele gorzej jest, jeśli nadzieja zostaje nam odebrana. W takim przypadku spora część pacjentów przeżywa załamanie i pragnie natychmiast odejść z tego świata. O ile są to osoby w starszym wieku, nie mające krewnych to w takim razie nie możemy się im dziwić.

Najgorzej jest, jeśli to rodzice dowiadują się o tym, że ich dziecko może lada dzień odejść z tego świata. W takim przypadku winniśmy stawać na głowie, by udało nam się zapewnić poczciwe warunki na ostatnie miesiące życia. Na pewno rodziny ludzi śmiertelnie chorych powinny zdobyć informację, w jakim miejscu opieka paliatywna w Katowicach jest na najwyższym poziomie - nasze hospicjum bierze udział w akcji 1% na opiekę paliatywną. Gdy bliscy mają możliwość, żeby chory został w mieszkaniu to w takim razie powinien on być regularnie odwiedzany przez profesjonalny personel lekarski , a także pozostałe osoby, jakie ulżą w cierpieniu. Istotną rolę ma pielęgniarka, jaka pomaga pacjentowi na co dzień. Prócz niej przydatni się także psycholodzy, doktorzy, terapeuci zajęciowi i wolontariusze.korytarz szpitalny
Author: Interested Bystandr
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim bez tych ostatnich opieka paliatywna w Katowicach nie była by tak efektywna. Na dodatek, osoby jakie chcą bezpłatnie pomagać nieuleczalnie chorym mile widziane są w każdym hospicjum, na przykład w ślaskim Hospicjum Świętego Franciszka. To właśnie do nich przynależy spędzanie wolnego czasu z ludźmi, którzy na stałe muszą zostać w takim ośrodku. Zapewne wszystkie osoby, które znajdą się w hospicjum Śląsk, będą co dzień miały urządzone gry i zabawy oraz osobiste spotkania z doktorami i psychologami. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na to, żeby chory został w domu to powinniśmy zainteresować się tym, jakie hospicjum będzie najbardziej odpowiednie.

Tags: zdrowie, choroba, lekarze, terapeuci