Każdy posiada jakieś pasje - są tacy, którzy kolekcjonują znaczki, a inni monety - czasami jednak pragniemy pozbyć się niepotrzebnych kolekcji


Jeśli na przykład nasz dziadek miał pasję i kolekcjonował stare monety, to miał prawo w spadku oddać nam swój skarb. Jednak, my niekoniecznie musimy jego pasję rozumieć i podzielać.


Jeśli od małego pasjonowaliśmy się kolekcjonowaniem na przykład starych monet, bo wpoił w nas tę miłość dziadek, to możemy przejąć potem jego kolekcję i ciągnąć jej uzupełnianie.


xbox
Author: - EMR -
Source: http://www.flickr.com
wygląd
Author: Piotr Słotwiński


Jeśli jednak dostaliśmy po kimś zbiór starych monet i nie wiemy zbytnio, co z nim zrobić, to mamy prawo go sprzedać. To będzie zapewne najlepsze rozwiązanie. Monety, które dla nas nie mają zbytnio dużego znaczenia, dla zbieraczy mogą być bezcenne. Mogą w piękny sposób ozdobić jego zbiór. Ktoś będzie zadowolony i my będziemy też USAtysfakcjonowani, gdyż do naszego budżetu trafi spora suma pieniędzy. Oczywiście, jest to uzależnione od tego, jak niezwykła jest nasza kolekcja. Jeśli mamy rzadko spotykane monety dla przykładu z XIX stulecia lub jeszcze z czasów zaborów, to na pewno możemy liczyć na duży zysk. Warto w sieci poszukać dobry skup monet i zadzwonić do nich. Ich pracownicy umówią się z nami na spotkanie i sprawnie wycenią nasz zbiór. Wycena będzie rzecz jasna bezpłatna. Należy skontaktować się z kilkoma firmami, które trudnią się numizmatami i zestawić ceny. Da nam to lepszy obraz (sprawdź: obrazy na ścianę do salonu) sytuacji i będziemy w stanie wybrać najkorzystniejszą propozycję.


Nie zapominajmy jednak o tym, żeby mieć pewność, że chcemy zbiór sprzedać, gdyż potem nie będzie już odwrotu.

Tags: sieci, USA, hobby, okres