Każdy szef chce, by jego pracownicy byli rewelacyjnie wyszkoleni i profesjonalni


W Polsce istnieje kilkanaście takich zawodów, które są związane z jakimś podwyższonym ryzykiem albo należy sobie podczas wykonywania swych obowiązków radzić niejednokrotnie ze sporym stresem.


Wielu przedszkolaków marzy o tym, aby być oficerami albo policjantami, gdy będą już dorośli.
testy psychologiczne


zmiana pieluchy
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com


Nie zdają sobie jednak wtedy sprawy z tego, jak ciężkie są to zawody. Aby je wykonywać należy posiadać pewne nastawienie oraz nie być słabym psychicznie. Najzwyczajniej w świecie trzeba posiadać pożądane predyspozycje, nie wyłącznie fizyczne, ale także psychiczno-społeczne. By na przykład być przyjętym do szkoły oficerskiej należy przejść testy (zobacz korepetycje chemia) psychologiczne. Tak samo jest w wojsku. To najmądrzejsze wyjście, ponieważ człowiek, który dostaje do ręki broń, nie powinien być nerwowy lub mieć problem z zapanowaniem nad sobą. Byłoby to nazbyt kłopotliwe dla społeczeństwa. To samo dotyczy zawodowych kierowców. Są to ludzie, którzy w aucie spędzają kilkadziesiąt godzin w każdym tygodniu. Wszyscy wiemy, że jeżdżenie bywa irytujące. Dlatego kierowca nie powinien być nazbyt agresywny lub jak to wszyscy mówią - "narwany". Wobec tego i on musi przejść testy (zobacz korki z matematyki) psychologiczne, by otrzymać licencję i mieć możliwość pracować w zawodzie.
Istnieje grupa ludzi, którzy twierdzą, że powinno się rozszerzyć listę osób, które musiałyby przechodzić testy, aby dostać prawo do wykonywania zawodu, ponieważ świat wokół jest coraz szybszy i bardziej nerwowy. Możliwe, że posłowie za jakiś czas będą pracować nad tym projektem.

Tags: stres, szkoły, lekarz, kłopot