Kaszuby- najlepsze miejsce na wypoczynek z rodziną i poznanie kaszubskiej kultury


Gdy interesuje cię urlop nad polskim morzem bądź lubisz wypoczywać nad jeziorami, Kaszuby będą bardzo dobrym rozwiązaniem. Ten przepiękny obszar Polski pełen jezior a także regionalnych zabytków na pewno zagwarantuje niezapomniane wspomnienia z podróży. Wybierając wczasy na Kaszubach dobrze jest sprawdzić jakie miejsca powinniśmy odwiedzić.

kaszuby
Author: Chris Kuga
Source: http://www.flickr.com
Jednym z takich miejsc są Kamienne Kręgi w Odrach, które stanowią rezerwat archeologiczny. Na tym terenie znajdują się charakterystyczne dla najdawniejszych epok kręgi z kamienia i kurhany na cmentarzysku. Dla miłośników przyrody ciekawostką będą różne gatunki porostów, które można spotkać na terenie rezerwatu. Kolejną atrakcją będzie na pewno Wdzydzki Park Krajobrazowy (znacznie więcej zobaczysz na www). To cudowne miejsce z mnóstwem jezior oraz zbiorników wodnych z czystą wodą rok rocznie przyciąga tłumy turystów.

Środowisko naturalne na wyspach otoczonych jeziorami jest tam wyjątkowo rozwinięte i można zaobserwować wiele gatunków niespotykanych roślin. Wczasy (zobacz - wczasy zagraniczne) na Kaszubach nie obejdą się też bez odwiedzin w popularnym Parku Narodowym "Bory Tucholskie", gdzie można podziwiać niesamowite widoki. Będąc na Kaszubach dobrze jest także zapoznać się z tutejszą kulturą oraz z językiem kaszubskim (zobacz dodatkowe informacje). Odwiedzając muzeum we Wdzydzach Kiszewskich można zobaczyć etniczne budowle, chałupy a także odtworzone dekoracje wnętrz bielsko biała z wyposażeniem. Poznamy kulturę, ciekawą historię słowiańską Kaszubów jak również ich stroje regionalne, jak również język kaszubski charakterystyczny dla tego obszaru.W Kościerzynie natomiast założono skansen Parowozownia, w którym możemy oglądać jedne z najstarszych krajowych parowozów. Zapoznanie się z techniką kolejową z minionych lat z pewnością gwarantuje niezapomniane wspomnienia. W tym miejscu polska kolej miała swój początek (czytaj tutaj więcej). Kaszuby to idealne miejsce, aby wybrać się z rodziną na wycieczkę, poznać ciekawą historię, zwyczaje a także archeologiczne znaleziska. Przepiękne jeziora i wysepki między rzekami pełne rozmaitych gatunków roślin z pewnością sprawią, iż zechcemy wrócić w to miejsce ponownie.

Tags: wczasy, Kaszuby, Wdzydzki Park Krajobrazowy