Kazimierz Dolny, wspaniały obszar do długich przechadzek.


Kazimierza Dolnego nie da się zestawić z przeciętnym innym punktem w Polsce. Jego wyjątkowe walory urbanistyczne są konsekwencją kompatybilnego wkomponowania architektury w różnorodny pejzaż. Kazimierz Dolny jest autentyczną perłą, jednym z najcenniejszych i niezwykle urokliwych miejsc w Polsce. Jest również jedną z najbardziej znanych miejscowości turystyczno-wypoczynkowych w kraju i za granicą, o przeszło wiekowej tradycji letniska i osady artystycznej.

turystyka
Author: Nicholas A. Tonelli
Source: http://www.flickr.com
Poza turystyka, Kazimierz Dolny głośny jest ze swoich związków ze sztuką, oraz z tego, że stał się oazą twórców. Wielu malarzy posiada tutaj osobiste galerie, pracownie, odbywają się tutaj też plenery malarskie. Niepowtarzalność Kazimierza Dolnego opiera się przede wszystkim na bogactwie kulturowym i na tradycji malarskiej, literackiej i twórczej. Miasteczko posiada olbrzymią ilość obiektów i miejsc zabytkowych, uprzystępnianych odwiedzającym. Zabytki Kazimierza Dolnego charakteryzuje autentyzm, ich oryginalność, to oryginalna zaleta miasta. Miejscowa architektura nacechowana jest romantycznością i urokiem, jakie dla ludzi wrażliwych są bardzo ciekawe i cenne.Lessowe wąwozy, nietypowe i nadzwyczaj romantyczne, zwartą siecią oplatają miasto. Wystarczy odejść od rynku jedynie kilkadziesiąt metrów, by z komunalnego wrzasku dotrzeć w spokój i ciszę. Parowami odnajdującymi się w otoczeniu Kazimierza Dolnego jest możliwość obejść dokoła niemal całe miasto. To pewnie wyjątkowa miejscowość w Polsce, w jakiej gwarny, zatłoczony rynek sąsiaduje z cichymi oazami przyrody.

Jeśli chcesz zdobyć uzupełniające informacje na opisywane zagadnienie, to pomocne w tym okażą się przydatne informacje (http://astorhotel.pl/dzieci/), które odnajdziesz tu. Sprawdź to!

Włóczęgi po parowach to znakomity pomysł dla każdego, kto aktywnie pragnąłby spędzić tu czas. Atmosfera, szczególny mokry mikroklimat, nawet w parne dni, urocze, bajeczne pejzaże, nietuzinkowa atmosfera to Kazimierz Dolny.

W wielu kazimierskich jarach o ogromnych nawet do kilkudziesięciu metrów ścianach, wyznaczono szlaki krajoznawcze i ścieżki dydaktyczne. Poza trasami spacerowymi i zabytkami, Kazimierz Dolny oferuje okazały wachlarz atrakcji turystycznych. W okresie letnim urządzane są rejsy wycieczkowe po Wiśle i imprezy na statkach, przejażdżki bryczkami, wycieczki po okolicach samochodami terenowymi, kuligi z ogniskami w plenerze i sporo innych.

Wspaniale i bogato stworzone pobliża Kazimierza Dolnego, to wspaniały teren do długich spacerów. Jest dużo ustalonych tras krajoznawczych, pieszych i rowerowych w pobliskich jarach i położeniach znaczących dla przeszłości grodu albo zajmujących przyrodniczo lub krajobrazowo. Usługi przewodnickie proponuje liczny zespół pilotów turystycznych obsługujących zarówno wycieczki grupowe, jak i świadczących usługi indywidualne.

Więcej: .

Tags: architektura, Kazimierz Dolny, turystyką, rejsy wycieczkowe