Kiedy musimy wykonać operację zaćmy oraz czy jest to bolesne?


oczy są bardzo istotne w życiu dowolnego człowieka. Gdy nasz wzrok jest właściwy, nie szanujemy jego przydatności. Kiedy zaobserwujesz, że obraz, na jaki patrzysz jest mniej wyraźny, pora udać się do okulisty.


klinika
Author: Kitmondo Marketplace
Source: http://www.flickr.com


operacja zacmy
Author: Didriks
Source: http://www.flickr.com
zaćma nieuchronnie prowadzi do całkowitej utraty wzroku. Jednak dziś są metody, żeby po krótkiej nie wywołującej uczucia bólu operacji, znów odzyskać zmysł wzroku i usprawnić jakość widzenia. Dla osoby pracującej zawodowo, utrata ostrego widzenia stanowi duży kłopot. Dlatego też jeżeli zaobserwujesz u siebie takie symptomy, pójdź do okulisty, a on powie Ci, czy operacja zacmy jest u Ciebie konieczna. Przed zaćmą nie sposób się ustrzec oraz nie ma zachowawczej procedury jej leczenia.

Te informacje wciągnęły Cię bez reszty? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej odwyk alkoholowy warszawa danych na innych stronach - odnajdziesz je, klikając w odsyłacz poniżej.

Na początku można kupić jakieś krople, których obowiązkiem jest poprawienie odżywiania soczewki i opóźnienie w niej niesprzyjających przemian. Nie ma jednak przykładów, że te krople właściwie działają. Z tego też powodu jedyną metodą jest operacyjna zamiana soczewki naturalnej, ale zmętniałej na nie naturalną.


dermatologia
Author: epSos .de
Source: http://www.flickr.com


Powszechnie dzisiaj przeprowadzaną operacją jest fakoemulsyfikacja. Przez małe cięcie w rogówce można wprowadzić sondę oraz za pomocą ultradźwięków rozbija się soczewkę, a następnie wysysa z narządu wzroku. Odmienną metodą stosowaną w początkowych zaćmach jest emulsyfikacja płynowa. W tym czasie soczewka jest rozbijana oraz wypłukiwana za pomocą skompresowanego strumienia płynu. Najnowocześniejsze urządzenia służące do likwidacji zaćmy, zezwalają na połączenie dwóch procedur, a dzięki takiemu postępowaniu na skuteczne oraz bezpieczne przeprowadzenie operacji. Po likwidacji zmętniałej soczewki, przez to samo nacięcie wprowadzona jest sztuczna, która od razu przyjmuje odpowiedni kształt.


Po tego typu operacji, nie trzeba zakładać szwów, ponieważ rana sama się zamyka pod wpływem ciśnienia wewnątrzgałkowego. Cały zabieg trwa tylko 10-20 minut oraz można by go robić w sposób ambulatoryjny.

Tags: oczy, zaćma, zabieg, operacja