W jakiej sytuacji potrzebny jest ortopeda? Ortopeda potrzebny natychmiast, czyli jak Katowice, Rybnik i inne miejscowości w kraju radzą sobie ze złamaniami


Planujesz rowerową lub pieszą wycieczkę po górach? A może masz już zaplanowany wypad na narty? Nie patrząc na okoliczności, zanim wyruszysz, pomyśl o odpowiednim zabezpieczeniu, ponieważ w górach łatwo o uraz
.

Do najpopularniejszych kontuzji, jakich można się nabawić w górach, należą skręcenie nóg, wynikające często ze źle dopasowanego obuwia bądź też niefortunnego postawienia nogi na nierównym terenie. Oprócz skręceń w górach łatwo też o złamanie. Wystarczy niefortunny upadek na nierównym terenie, by złamać nogę, rękę albo obojczyk, który ogólnie jest najbardziej podatny na zwichnięcia jak i złamania.


badania ortopedyczne
Author: OakleyOriginals
Source: http://www.flickr.com
Najgorzej, kiedy wyprawę zaplanowaliśmy sobie na początku lata. Dlaczego? Bowiem złamanie obojczyka unieruchomi nam lato na minimum następny miesiąc, a w niektórych sytuacjach nawet i 6 tygodni (zobacz tutaj).

Sprawdź ten tekst, to także stanowi świetne źródło (http://szpitalpodolany.pl/) opisywanego zagadnienia. Nie zwlekaj i kliknij a na pewno nie pożałujesz.

Później pacjenta czeka zazwyczaj jeszcze rehabilitacja, która trwa zwykle 2 tygodnie. Ponadto j trzeba jeszcze doliczyć czas przeznaczony na pełną regenerację, co znaczy, że przez przynajmniej dwa miesiące jest się wyłączonym z prawie wszystkich aktywności fizycznych, uwzględniając też kierowania samochodu – szczególnie w przypadku złamanego obojczyka nie ma jakiejkolwiek możliwości prowadzenia pojazdu.


fotka - zdrowie
Author: Sternik
Source: http://www.flickr.com
Ortopeda to lekarz zajmujący się sytuacjami urazów szkieletu, w tym wszelkich zwichnięć oraz złamań. To do niego trzeba się wybrać celem założenia gipsu albo – w przypadku niewielkiego uszkodzenia – założenia specjalnego bandaża, odciążającego uszkodzoną część ciała. Katowice to jeden z najpopularniejszych ośrodków posiadających poradnię urazowo-ortopedyczną. W sytuacji Śląska także w takim mieście jak Rybnik możemy udać się po fachową poradę ortopedyczną. Jednak Katowice zdecydowanie przodują pod względem liczby ośrodków i lekarzy, takich jak ortopeda.

Ogromnie pasjonujący artykuł, czyż nie? Jeżeli również tak sądzisz, to wejdź inne pomocne teksty (https://www.reha-kompleks.pl/rehabilitacja-uroginekologiczna/nietrzymanie-stolca/), które wciągną Cię totalnie.

Jednak uwzględniając liczną ilość pacjentów oraz wielkość miasta, może się okazać, że Rybnik wygrywa pod względem wolnych terminów do specjalistów z zakresu ortopedii.


Kierując się zasadą, że warto zapobiegać niż leczyć, przed wyjazdem w góry zaopatrujmy się w właściwe do tego sportu obuwie oraz odzież, a w przypadku jeździe na rowerze – również kask oraz elementy ,które zabezpieczą nasze kolana i łokcie przed urazem. Dzięki temu ryzyko niefortunnego wypadku jest minimalne.

Tags: oko, wakacje, wiek, specjalistów