Kiedy powinniśmy wybrać się do psychologa? Co powinniśmy wiedzieć? Co jesteśmy w stanie dzięki temu uzyskać?


Kiedy warto pomyśleć o odwiedzinach u psychologa? Kiedy zrozumiemy, że to już jest ta chwila, że nic nam nie pomaga więc koniecznie trzeba umówić się na wizytę? Objawów tego stanu może być wiele, jednak to my powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: czego oczekujemy od takiej wizyty. Dlaczego to tak bardzo istotne?

Wiele z nas decyduje się na odwiedziny u psychologa, chociażfaktycznie nie wie po co. Najgorsza jest motywacja w stylu: to dziś modne. To wiadoma droga donikąd, gdyż do fachowca powinny chodzić osoby, jakie mają określone problemy albo...cele. Tak, to może niektórych zadziwić, ale psycholog psycholog rodzinny gdynia czy psychiatra to nie tylko specjalista od problemów, lecz jednocześnie od osiągania konkretnych celów. Przykład? Pragniemy być w mniejszym stopniu nieśmiali, pragniemy poprawić autoprezentację, a może bardziej poradzić sobie z niepokojem. To dla niektórych mogą być kłopoty, które przeszkadzają w wielu sytuacjach, lecz powiedzmy sobie szczerze, że nie uniemożliwiają działania na co dzień (no chyba, że często jesteśmy w takich sytuacjach, przykładowo mamy taką pracę).psycholog
Source: flickr.com
Jeżeli postawimy sobie cel przed wizytą mamy szanse na najbardziej wymierne rezultaty. W przypadku problemów sprawa jest pewna: jesteśmy zdecydowani na wizytę, ponieważ pragniemy pomocy. Jak sobie nie możemy sami poradzić, to potrzebujemy kogoś, kto popatrzy z zewnątrz, osoby, która zna się na ludzkich problemach, kto nas zrozumie. Wybieramy się więc do psychologa, na przykład gabinet psychologiczny Warszawa i mówimy, co nas boli, jakie mamy objawy, w których sytuacjach występują - patrz.

Często osoby na początku obawiają się mówić o wszystkich nieprzyjemnościach, ponieważ niektóre są dosyć dziwaczne (np. odruchy wymiotne czy parcie na stolec), ale dla psychologa to są sprawy normalne. Nie zapominajmy, iż te objawy wiele mówią mu o naszym położeniu, więc żeby terapia była jak najbardziej wymierna nie warto nic ukrywać. Jeśli więc odczuwasz, że możesz skorzystać dzięki takim wizytom, to już dziś zapisz się na pierwsze spotkanie. Tym bardziej jak masz życiowy kłopot, nie czekaj i się nie obawiaj. Wiele osób już korzystało z takiej pomocy i faktycznie to odmieniło ich życie, dlatego warto się przełamać.

Tags: terapia, motywacja, problemy, wizyta