Kiedy warto zrobić test na płodność oraz na czym polega histeroskopia?


Problemy z płodnością dotykają obecnie mnogi odsetek społeczeństwa, zdołają posiadać one rozmaite podłoże, takie jak na przykład nieprawidłowy styl życia, genetyka lub wiek. Niepłodność występuje wtedy, gdy para bezowocnie stara się o dziecko i pomimo regularnego współżycia (w okresie chociaż roku) nie dochodzi do poczęcia. Problemy z rozrodczością zdoła posiadać zarówno partnerka, jak także mężczyzna, wskutek tego tak ważne jest należyte zdiagnozowanie przyczyny poprzez sporządzenie testu na płodność.

u lekarza
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com
Test na płodność powinno wykonać oboje partnerów - użyteczna strona.

Zainteresował Cię taki tekst? Zatem sprawdź ponadto to, tutaj też zamieszczono same świetne informacje (http://psycholog-wroclaw.com/), które na pewno Cię zaciekawią.

Testy, które oceniają rozrodczość kobiety, polegają na ocenie ilości pęcherzyków antralnych znajdujących się w jajnikach albo też określeniu rezerwy jajnikowej. Z kolei test testy na nietolerancję pokarmową płodności dla mężczyzn zezwala na oszacowanie ilości plemników w ejakulacie, ruchliwości komórek rozrodczych, oraz także objętości oraz odczynu ejakulatu. Prócz tego test wolno rozbudować jeszcze o różne ponadprogramowe badania. Doktor może zalecić poszerzone badanie nasienia, które pozwoli przykładowo na zdefiniowanie morfologii plemników. Wszystkie badania są oczywiście zalecane poprzez wykwalifikowanego lekarza, zajmie się on też wyborem odpowiedniego leczenia. W dzisiejszych czasach w kurowaniu niepłodności stosuje się taką metodę, jak histeroskopia. Jest to całkowicie bezinwazyjna oraz bezpieczna metoda, jaką wykorzystuje się też w diagnostyce. Zabieg polega na łagodnym wprowadzeniu histeroskopu poprzez pochwę oraz szyjkę macicy do jamy macicy.badanie płodności
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com

Lekarz robi szczegółowe badanie i obserwację. Histeroskopia wskazana jest nie wyłącznie w przypadku problemów z zajściem w ciąże, to znaczy niepłodnością, ale także w wypadku podejrzenia o nieodpowiedniej budowie macicy, krwawień niewiadomego pochodzenia bądź kłopotów z donoszeniem ciąży, inaczej powtarzającymi się poronieniami czytaj na Zabieg robiony jest przy powierzchownym znieczuleniu, zaraz po zabiegu pacjentka zdoła udać się już do domu. Po zabiegu nie zachodzą żadne skutki uboczne, wskutek tego nie trzeba się go bać.

Tags: Ciąża, komórki, wiek, Diagnostyka