Kim jest pedodonta?


Stomatologia to dyscyplina leczenia wyróżniająca się mnogimi specjalnościami. Jedną z nich jest właśnie pedodoncja, a więc stomatologia dziecięca.


Pedodonta wyspecjalizowany jest w chorobach ząbków maluchów oraz wadami rozwojowymi zgryzu.
wizyta


Ciąża, USG
Author: iStock
Source: iStock


Dziedzina owa została wydzielona przez wzgląd na odmienną budowę zębów a także całego układu stomatologicznego dzieci. Z różnej budowy wynikają charakterystyczne problemy, jakie dotykają dziecięce uzębienie. Pedodonta zajmuje się ich kuracją, ale również leczeniem schorzeń błony śluzowej i korekcją wad zgryzu u maluchów. Tym zajmuje się pedodoncja Wrocław jest miastem w którym bez problemu odnajdziemy tego typu specjalistę.


napar
Author: lumiere


gabinety odontologii dla dzieci często są specjalnie przygotowane pod małych pacjentów. To ważne, bo wizyta u dentysty praktycznie za każdym razem jest dla malucha źródłem stresu. Barwny, bardziej przyjazny gabinet jak też zabawki pomogą złagodzić nerwy generowane poprzez wizytę u dentysty. Trzeba pamiętać, iż w trakcie wyrzynania ząbków ujawniają się nierzadko wady zgryzu, natomiast same zęby są szczególnie narażone na powstawanie próchnicy. Z tego względu na przegląd dentystyczny trzeba wybierać się z latoroślą nie rzadziej aniżeli raz na pół roku. Przed pierwszą wizytą u stomatologa (zobacz https://stomatologiacichon.pl/implanty-stomatologiczne-zebowe/) należy przeprowadzić konsultację, w szczególności kiedy dziecko lęka się stomatologa.
Podczas takiej wizyty maluch ma sposobność zapoznać się ze stomatologiem, obejrzeć gabinet oraz znajdujące się w tam przyrządy, co pomoże zredukować stres w czasie przyszłych nieodzownych zabiegów. Pamiętaj, sprawdzaj maluchowi ząbki codziennie, monitoruj prawidłowość czyszczenia, wyrabiaj dobre nawyki i sam bądź przykładem.

Tags: dziecko, dzieci, sprzęt, gabinet, problem