Kobieto - nie daj się pokonać chorobie i badaj się stale u ginekologa!


Wizyty u doktorów to na pewno nic fajnego - oczywiście pomijamy osoby., które najprawdopodobniej są hipochondrykami lub mają inne tego typu zaburzenia, jednak w większości wypadków raczej nikt nie lubi chodzić do lekarza. Z jednej strony zazwyczaj unikamy tego jak ognia, z drugiej jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż na pewno lepiej jest zapobiegać niż leczyć - praktycznie każdy z nas zna to przysłowie, jednakże ze stosowaniem go w praktyce niestety zwykle bywa już nieco gorzej. Tymczasem regularne badania niejednokrotnie pozwalają na wcześniejsze wykrycie różnego rodzaju schorzeń i wcześniejsze rozpoczęcie leczenia - a nie da się przecież zaprzeczyć, że w takich przypadkach o wiele łatwiej jest o wygraną z chorobą.

zdrowie - landszaft
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com
Nie inaczej jest z wizytami u ginekologa - każda z nas powinna co najmniej raz w roku iść się przebadać. Fotel ginekologiczny wcale nie jest taki okropny jak Ci się wydaje - wystarcza znaleźć dobrego lekarza, przy którym będziesz się czuć swobodnie. tmcpolska.com.pl/250-foteleginekologiczne.

Wówczas nawet lampa z lupą, która faktycznie wygląda groźnie, nie będzie taka zła. . Właściwe podejście lekarza do pacjentek to właściwie połowa sukcesu. Jeżeli nie będziesz się wstydziła swojego lekarza i nie będziesz obawiała się zadawać nawet najbardziej wstydliwych pytań, wówczas bez wątpliwości każda wizyta będzie przebiegać w przyjaznej atmosferze, a z Twoim zdrowiem będzie wszystko w jak najlepszym porządku.

Na dodatek powinnaś zwracać wyjątkową uwagę na wyposażenie gabinetów - o ile dla przykładu lampa z lupą jest na wyposażeniu właściwie każdego gabinetu, o tyle już koagulator niestety nie jest normą. tmcpolska.com.pl/281-diatermie-chirurgiczne

Tymczasem jeśli będziesz chciała, żeby lekarz dobrał Ci właściwe tabletki antykoncepcyjne, koagulator jest do tego praktycznie niezbędny. Nie chcemy już przypominać o takich oczywistościach jak odpowiednia higiena - zwracaj uwagę na to, czy doktor używa jednorazowych narzędzi, czy zakłada rękawiczki jednorazowe lub fotel ginekologiczny jest zabezpieczony warstwą jednorazowego papieru. Zazwyczaj nie zwracamy na takie rzeczy większej uwagi, a bez wątpienia powinny być one normą we wszystkich gabinetach lekarskich.


Zadbaj o to, żeby co najmniej raz w roku znaleźć czas na wybranie się do ginekologa. Zrób chociaż cytologię i badania piersi - dzięki takim regularnym wizytom lekarz (medycyna nuklearna warszawa) będzie mógł w porę zdiagnozować ewentualne problemy z Twoim zdrowiem i szybko zareagować, co zwykle jest kluczem do sukcesu. Jeśli zależy Ci na swoim życiu oraz na Twoich bliskich, niewątpliwie powinnaś regularnie chodzić na takie wizyty.

Tags: badania, problem, zaburzenia, wizyty