Kłopoty w domu, które skutkują na dzieciach. Jak sobie z nimi poradzić, dokąd pójść?

Posted on 26/12/2017 10:33pm

Kłopoty pomiędzy dorosłymi mogą się pojawić na wielu etapach związku. Na wstępie zwiemy to zwyczajnie docieraniem się. Bywa to jednak tylko zwyczajne usprawiedliwianie się.Zwykle coś co nie pasuje nam w współpartnerze nie jest aż tak ogromną kwestią. Wystarczy odrobina rozsądku i empatii. Ale w tym rutynowym codziennym życiu bywamy przede wszystkim egoistami.


terapia małżeńska
Author: Cordell and Cordell
Source: http://www.flickr.com
Wiele krótkoterminowych par w dzisiejszych czasach doświadcza czegoś, co mianują kryzysami. Są także ich typy – z powodu braku funduszy, z powodu zazdrości albo z przyczyny rodziców. Tak naprawdę każdy powód może być wystarczający, aby się o niego skłócić. Poniekąd w tej całej złości nie zauważają oni, że odbija się to bardzo na reszcie bliskich. I nawet nie jest tak kiepsko, gdy ta część bliskich to dziadkowie albo rodzeństwo. Jednak gdy młodzi mają potomków, a one są świadkami owego dramatu robi się serio nieprzyjemnie - www.bellamente.eu/#!terapia (https://vivamedica.pl/terapia-manualna)-dla-par/sgiu6. Dzieci widzą to i przeżywają ze zdwojoną mocą. Co wtedy działać? Dla rodziców jest trochę alternatyw. Oni jedni mogą pomyśleć nad tematem, takim jak terapia (http://www.rehabilitacja.przemysl.pl/uslugi/hydroterapia) par. Uczestniczą w niej jedynie rodzice i próbują oni wraz ze specjalistą dojść do konkretnych wniosków. Nie szukają winnych lecz starają się znaleźć problem w sobie i go usunąć. Czasami jednak terapia par może wykazać, że kłopot jest głębiej i jest trudniejszy do rozwiązania. Wtedy trzeba jednak zaangażować do kooperacji całą rodzinę. Może być to znacznie trudniejsze do wykonania. Terapia rodzinna opiera się na konfrontacji z resztą rodziny, którzy mogą być, świadomie lub niekoniecznie, sprawcami naszych problemów. Spotkania z rodzicami albo dalszą rodziną mogą mieć gwałtowny przebieg i nie zawsze dobre zakończenie. Niejeden raz terapia rodzinna przynosi kolejne sprzeczki i pretensje. Ostatecznie jednak pozwala wyrazić emocje i wypluć je z siebie. Dzięki temu atmosfera się oczyszcza, a nasze relacje możemy zacząć tworzyć od zera. No i poza tym fakt, że wszyscy są zadowoleni, bo mogli wesprzeć w rozwiązaniu konkretnego problemu.


Takie terapie mogą być niezwykle wspierające.

Należy unikać wielkich sprzeczek przy dzieciach, a niekiedy już po prostu nie da się wytrzymać. W takiej sytuacji dobrze wyżalić się u specjalisty, a nie przy małych potomkach - bellamente.eu/#!terapia-rodzinna/wmb1z.

Tags: dom, konie, specjalisty