Kłopoty w domu, które skutkują na dzieciach. Jak sobie z nimi poradzić, dokąd pójść?


Kłopoty pomiędzy dorosłymi mogą się pojawić na wielu etapach związku. Na wstępie zwiemy to zwyczajnie docieraniem się. Bywa to jednak tylko zwyczajne usprawiedliwianie się.Zwykle coś co nie pasuje nam w współpartnerze nie jest aż tak ogromną kwestią. Wystarczy odrobina rozsądku i empatii. Ale w tym rutynowym codziennym życiu bywamy przede wszystkim egoistami.


terapia małżeńska
Author: Cordell and Cordell
Source: http://www.flickr.com
Wiele krótkoterminowych par w dzisiejszych czasach doświadcza czegoś, co mianują kryzysami. Są także ich typy – z powodu braku funduszy, z powodu zazdrości albo z przyczyny rodziców. Tak naprawdę każdy powód może być wystarczający, aby się o niego skłócić. Poniekąd w tej całej złości nie zauważają oni, że odbija się to bardzo na reszcie bliskich. I nawet nie jest tak kiepsko, gdy ta część bliskich to dziadkowie albo rodzeństwo. Jednak gdy młodzi mają potomków, a one są świadkami owego dramatu robi się serio nieprzyjemnie - . Dzieci widzą to i przeżywają ze zdwojoną mocą. Co wtedy działać? Dla rodziców jest trochę alternatyw. Oni jedni mogą pomyśleć nad tematem, takim jak terapia (http://www.rehabilitacja.przemysl.pl/uslugi/hydroterapia) par. Uczestniczą w niej jedynie rodzice i próbują oni wraz ze specjalistą dojść do konkretnych wniosków. Nie szukają winnych lecz starają się znaleźć problem w sobie i go usunąć. Czasami jednak terapia par może wykazać, że kłopot jest głębiej i jest trudniejszy do rozwiązania. Wtedy trzeba jednak zaangażować do kooperacji całą rodzinę. Może być to znacznie trudniejsze do wykonania. Terapia rodzinna opiera się na konfrontacji z resztą rodziny, którzy mogą być, świadomie lub niekoniecznie, sprawcami naszych problemów. Spotkania z rodzicami albo dalszą rodziną mogą mieć gwałtowny przebieg i nie zawsze dobre zakończenie. Niejeden raz terapia rodzinna przynosi kolejne sprzeczki i pretensje. Ostatecznie jednak pozwala wyrazić emocje i wypluć je z siebie. Dzięki temu atmosfera się oczyszcza, a nasze relacje możemy zacząć tworzyć od zera. No i poza tym fakt, że wszyscy są zadowoleni, bo mogli wesprzeć w rozw terapia (https://vivamedica.pl/terapia-manualna) u konkretnego problemu.


Takie terapie mogą być niezwykle wspierające.

Należy unikać wielkich sprzeczek przy dzieciach, a niekiedy już po prostu nie da się wytrzymać. W takiej sytuacji dobrze wyżalić się u specjalisty, a nie przy małych potomkach -

Tags: dom, konie, specjalisty