Kłopoty z widzeniem dają o sobie znać powoli, a czasem zupełnie niezauważalnie


Objawy dające znać o tym, że z okiem zaczyna się dziać coś groźnego są także ogromnie różne. Niezwykle często bywa też tak, iż przez dłuższy czas mają one niezwykle łagodny przebieg, z tej przyczyny i samemu choremu jest ogromnie trudno zorientować się, że coś złego dzieje się z jego wzrokiem.


otyłość
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com


Składamy to na winę zmęczenia, niewyspania - niestety, przyczyna może być zupełnie inna.
To niestety ogromnie często działa na naszą szkodę. Jeśli tylko zauważymy, iż przed oczami nagle zaczną pokazywać nam się jakieś kropki, czy maleńkie punkciki- które potem równie szybko znikają, czy też widzimy jak przez mgłę - nie należy zwlekać z wizytą u lekarza. To bowiem może być sygnał, że ze wzrokiem zaczyna dziać się coś groźnego. O czym to może świadczyć? O takich symptomach jak wyżej wymienione mówimy najczęściej w sytuacji, gdy zaczynają nas dopadać choroby siatkówki oka. To groźne schorzenie, szczególnie w wypadku, gdy dokuczają nam bardzo silne bóle oka, albo jeśli mamy kłopoty z widzeniem po zmroku. To mogą okazać się objawy odklejenia siatkówki oka, a ta następnie prowadzi do ślepoty. Wskazane jest więc bacznie zwracać uwagę na to, czy wzrok nam się nie osłabia. Im prędzej pójdziemy do lekarza tym lepiej - choroby siatkówki oka jest możliwe leczyć pod warunkiem, że zgłosimy się z tym odpowiednio wcześnie. Jeśli już bowiem dojdzie do jej odklejenia - niestety jest już zbyt późno na wdrożenie leczenia.


kobieta
Author: Sarah Zucca
Source: http://www.flickr.com


Bądźmy przeczuleni na punkcie swojego wzroku. Nikt tego lepiej nie przypilnuje niż my sami.


Miejmy na uwadze to, że czasem całkiem błahe powody mogą być sygnałem zbliżania się groźnej dla naszych oczu choroby. W tym przypadku profilaktyka ma bardzo duże znaczenie.

Tags: wzrok, czas, profilaktyka