Kosmetyki naturalne dla kogo?


Środki masowego przekazu głoszą bezustannie o wielkim powrocie do natury jak też reklamują wszystko to, co czerpie od Matki Ziemi. Z tejże przyczyny atrakcyjne robią się kosmetyki z naturalnymi komponentami, a także domowe przygotowywanie mieszanin do pielęgnacji włosów czy skóry.


kosmetyki naturalne kraków
Author: Kamil Porembiński
Source: http://www.flickr.com


Czy jednakże każdy powinien używać kosmetyków naturalnych?


Pamiętajmy o tym, iż nie wszystko, co pochodzi z przyrody jest zdrowe. Niektóre substraty działają w małych stosunkach leczniczo, w większych jednakże zachowują się niczym trucizna. Toteż ostrożnie z kosmetykami naturalnymi powinny obchodzić się osoby z tendencjami do uczuleń, dlatego że kontakt z silnie działającym specyfikiem wywołać może podrażnienie albo opuchliznę. Najodpowiedniej wykonać test uczuleniowy na niedużym, niezauważalnym kawałku skóry.

Jeśli zaciekawił Cię opisywany artykuł, wejdź też na ten link, gdyż znajdziesz w nim podobny świetny serwis - on również jest godny uwagi.

Ludzie z tendencją do alergii nie powinni zaopatrywać się też w półprodukty do samodzielnego komponowania naturalnych kosmetyków – są to silnie działające substancje, jakie nawet na zdrowej skórze wywołać mogą podrażnienie. W tychże przypadkach rekomenduje się używanie wyrobów do cery wrażliwej - .


Sporty wodne
Author: David van der Mark
Source: http://www.flickr.com
ćwiczenia akrobatów
Author: restoncommunitycenter
Source: http://www.flickr.com


Ongiś kobiety nie stosowały szminek, by wygładzić usta – nakładały miód, jeśli pragnęły mieć śliczne włosy, myły je w deszczówce czy w piwie.


Onegdaj świeże zioła można było odkryć na łące, zaś te jednostki, jakie się na nich znały oraz znały, kiedy oraz w jaki sposób je zbierać, mogły preparować z ziół kosmetyki naturalne, dzięki jakim ciało, włosy i paznokcie na długo zachowały młodość oraz zdrowy wygląd. Aktualnie powraca moda na kosmetyki naturalne Kraków, zapytajmy więc nasze rodzicielki jak też babcie, w jaki sposób przedtem dbały o swą urodę.

Tags: włosy, produkt, sposób