Krioterapia - leczenie zimnem, wspomaga w leczeniu bólu, da się o nim zapomnieć


Krioterapia jest to leczenie chłodem. Krioterapia może być miejscowa bądź ogólna - w kriokomorze. Leczenie zimnem pomaga zapomnieć o bólu, odzyskać przyjemność życia i odmłodnieć. Wszystko dzięki temu, iż krew zacznie krążyć 4 razy prędzej niż przeciętnie.
Krioterapia to metoda leczenia skuteczna w kuracji schorzeń stawów (RZS) i mięśni i w kuracji bólu.Rehafit - centrum rehabilitacji i masażu
Source: pixabay.com


Krioterapia Wrocław, bowiem w taki sposób medycy nazywają kurację niezwykle niskimi temperaturami, stosowana bywa z powodzeniem od wielu lat. Krioterapia całkowita polega na oziębianiu całego ciała w komorach kriogenicznych. Krioterapia miejscowa stosuje urządzenie zakończone dyszą, która wygląda jak rura elektroluksu - za jej pomocą ochładza się wyselekcjonowane stawy, fragmenty skóry albo mięśnie. Krioterapia wyzyskuje naturalne reakcje układu na zimno. Są to zachowania obronne, które przywracają równowagę działania całego organizmu. Wpierw dochodzi do gwałtownego zwężenia naczyń krwionośnych , bowiem w taki sposób organizm chroni się przed stratą ciepła.

Kiedy przekonasz się, że omawiany w tym miejscu wpis jest wartościowy, kliknij tutaj, a zobaczysz więcej info podobnych tekstów.

Krew płynie nieco wolniej, a oziębione tkanki są gorzej zaopatrzone w tlen a także odżywcze składniki. Przemiana materii zostaje spowolniona. Trwa to wyłącznie sekundę. Później naczynka krwionośne rozszerzają się po czym dochodzi do ich przekrwienia.

Ten artykuł posiada interesujące informacje na prezentowany wątek - jeżeli masz chęć uzyskać większą ilość wpisów, to odwiedź stronę terapia manualna kręgosłupa wrocław, która przedstawia zbliżone problemy.

Układ zaczyna się bronić.


Rehafit
Author: Shama Kern
Source: http://www.flickr.com


Otaczające zimno oddziałuje na układ immunologiczny i hormonalny. Szybciej niż w normalnej temperaturze wydziela się endorfina, niezmiernie silny, naturalny środek przeciwbólowy. Aktywniej krążą substancje przeciwzapalne. Osłabia się napięcie mięśni.


Robią się one bardziej elastyczne, sprawniejsze a także mogą wykonać większy wysiłek.
W trakcie pobytu w komorze krew nadciąga przede wszystkim do lokalizacji, w których panuje zawsze stała temperatura, a więc do czaszki, jamy brzusznej, a u mężczyzn również do moszny. Reszta organizmu, przede wszystkim ręce i nogi, po prostu stygnie.