Krótka historia o zasypianiu, czyli czym zaskakują producenci bajek.


Kiedyś dzieci oglądały bajki głównie w formie dobranocek w TV. Dziś mogą oglądać bajki lub ich słuchać o każdej porze dnia, praktycznie z każdego miejsca na świecie.


Rynek bajek dla dzieci z roku na rok rośnie, co z kolei przekłada się na coraz barwniejszą grafikę starych i nowszych opowieści.


gwiazdy
Author: sideways jdm
Source: http://www.flickr.com


klient


Oprócz standardowych form bajek mamy dzisiaj do wyboru bajki w różnych formach, z których można wysuwać różne, zakryte elementy, tworzące np. całość obrazka, postaci. Poza tym w obecnie występujących na rynku bajkach możemy odnaleźć też obrazki zdobione częściowo jakimś materiałem ,które zmienia fakturę bajki i wywołuje dużą ciekawość u najmłodszych czytelników - koniecznie zweryfikuj.
disco
Author: Fotolia
Source: Fotolia


Gdy dziecko jest już zmęczone śledzeniem w koło tych samych bajkach, możesz poszukać na przykład bajki o dinozaurach i połączyć tym sposobem zabawę z pożytecznym. Dzięki temu dziecko ma możliwość poznania obcego mu całkowicie świata i dowiedzenia się mnóstwa ciekawych, nowych rzeczy.


Kiedy przychodzi czas na sen, a dziecko nawet nie myśli o położeniu się spać, sprawdzonym sposobem odciągnięcia maluszka od zabawy i przygotowania do snu jest audiobook dla dzieci, na którym usłyszeć możemy miłe głosy popularnych także wśród dzieci aktorów, którzy są też Lektorami bajek. Taki audiobook można puścić dziecku z komputera bądź dowolnego odtwarzacza CD, przy którym dziecko będzie mogło łatwo się uspokoić i nastroić do snu. W wielu polskich sklepach można kupić mnóstwo bajek na dobranoc, tak zwane bajki zasypianki, powstałych dla różnego wieku. Bajki tego rodzaju dostępne są zarówno w formie klasycznej – papierowej, jak i audiobooka właśnie - .

Jeżeli nadal interesuje Cię to zagadnienie, to odwiedź stronę internetową a tu z pewnością zdobędziesz dużo informacji na omawiany wątek.Niektóre współczesne bajki posiadają specjalne przyciski, po naciśnięciu których odtwarzane są fragmenty trzymanej w ręce książeczki, co również stanowi nie małą rozrywkę dla najmłodszych dzieci.


Mówi się, że bajki bawią i uczą. I to prawda.

Pamiętaj, że aby zdobyć interesujące informacje na omawiany temat, musisz znaleźć właściwe źródło - więc odkryj serwis (https://lemans.pl/), tam znajdziesz wciągające fakty.

Szczególnie, jeśli maluch może je oglądać razem z rodzicem, który pokaże, wytłumaczy i nauczy odróżniać dziecko świat bajek od świata realnego. A to istotne lekcje dla każdego malucha.

Tags: dziecka, dzieci, rzeczy, Lektor, miejsca