Hasłowy przewodnik po środkach leczniczych, jak również suplementach diety, które Polacy najczęściej kupują bądź zamawiają w internecie


Różnorodność preparatów dostępnych w punktach aptecznych albo nawet na stacjach benzynowych szokuje klientów. Jeżeli kupują pastylki w aptece, to rzecz jasna mogą liczyć na nieocenione porady magistra farmacji, jeżeli natomiast zakupy robią w sklepie spożywczym, to wybór przeważnie staje się przypadkowy.


Sprawdźmy zatem, jakie leki zakupuje zwyczajny obywatel, gdy zamierza podratować swoje siły, a zarazem uważa, że wizyta u specjalisty nie jest jeszcze konieczna.
tabletki
Author: Treasure
Source: http://www.flickr.com

Dokuczliwy ból zatok bądź zębów może przydarzyć się każdemu, ale kiedy sekretarz musi akurat pilnie opracować ważny raport, to wspomniany ból na pewno będzie go dekoncentrował. Na szczęście współcześnie wybór jest na tyle imponujący, że każda reprezentantka płci pięknej będzie w stanie kupić skuteczny preparat. Trzeba bowiem tutaj nadmienić, że prym w zakupie tabletek przeciwbólowych wiodą rzecz jasna kobiety, ale i one o dużo częściej skarżą się na tego rodzaju dolegliwości.
Następną grupę naprawdę popularnych specyfików stanowią lekarstwa, które w pozytywny sposób wpływają na funkcjonowanie określonych narządów. Pięćdziesięciolatki, które mają spore i nawracające kłopoty z trawieniem zamawiają zioła na wątrobę lub pigułki regulujące pracę układ swiatleku.pl/suplementy-diety/uklad-pokarmowy/zolciopedne-i-zolciotworcze-1 (swiatleku.pl/suplementy-diety/uklad-pokarmowy/zolciopedne-i-zolciotworcze-1) , którzy przez cały dzień ciężko pracowali fizycznie, z nieskrywaną ochotą zastosują żele na ból mięśni. Jak może spostrzegliśmy, lekarstwa dostępne bez recepty łagodzą te najczęstsze dolegliwości. Z tego powodu takie środki jak lek na hemoroidy, pigułki na uspokojenie lub syrop przeciwgorączkowy w najbliższych latach będą nadal cieszyć się ogromnym zainteresowaniem wśród pacjentów.
leki
Author: Kiran Foster
Source: http://www.flickr.com

W farmacji wykorzystuje się tradycyjny podział na lekarstwa i suplementy diety. Póki co ten podział bywa mało czytelny dla klientów aptek. Można byłoby powiedzieć, że np. lek na hemoroidy ordynuje lekarz gastrolog czy gerontolog, a suplementy zamawiamy na własną rękę, lecz tego typu stwierdzenie nie do końca jest prawdziwe. Autentyczną informacją jest z kolei doskonale znany wszystkim fakt: przeróżne witaminy oraz środki na lśniące włosy czy zdrowe paznokcie pozostają najczęściej wybieranymi preparatami medycznymi. Akurat tutaj zazwyczaj kierujemy się przekazami reklamowymi, niż poradami farmaceutów lub samych lekarzy.

Tags: porady, kapsułki, lekarz