Kto może wybrać leczenie jaskry za pomocą operacji?


Obecnie na wiele dolegliwości mamy bądź to leki, bądż to może zostać przeprowadzona operacja. Dotyczy to tarczycy czy też gałek ocznych. Jest dziś wiele procedur na leczenie wielu mankamentów widzenia.


Najskuteczniejszą i najczęściej stosowaną metodą operacyjną likwidacji jaskry jest ta pod nazwą trabekulektomia.
Pozwala ona na zniżenie wewnątrzgałkowego ciśnienia tak bardzo, że postęp dolegliwości jest zatrzymany. Ale nie u dowolnej osoby taki zabieg można wykonać. Jest to zależne od rodzaju jaskry oraz tego, w jak dużym stopniu dolegliwość jest rozwinięta. Efekt leczenia jaskry można otrzymać poprzez leczenie prewencyjne, laserowe i operacyjne.

Ten artykuł posiada interesujące dane na omawiany wątek, lecz jeśli masz chęć zgłębić pokrewne aktualności, to dokładnie prześledź solidne informacje (http://hipokrates-olesnica.pl/dermatolog/).

Metodą główną leczenia jaskry jest aplikowanie pacjentowi kropli przeciw jaskrze. Jeśli nie można by choroby już leczyć przy pomocy kropli, metodą jej terapii może być leczenie za pomocą lasera. Jeśli nawet tego typu leczenie nie daje efektów oraz nadal postępuje jaskra operacja mogłaby być jedynym rozwiązaniem.


apartamentowiec
Author: Belgravia Polska
Source: Belgravia Polska


Operacja jaskry polega na stworzeniu nowej sztucznej drogi na odpływ wodnistej cieczy przez wytworzenie przetoki w tkance ocznej. Wtedy jest wycinana część tkanki w kącie niedrożnym przesączania. W rezultacie takiej operacji jest wytwarzany w wierzchniej części oka pęcherzyk filtracyjny, który schowany jest pod górną powieką. U ludzi w młodym wieku albo przy oczach wielokrotnie operowanych, pojawiać się może nadmierne bliznowanie pęcherzyka filtracyjnego. Mogłoby ono powodować zamknięcie innej drogi odpływu.
W takiej sytuacji w czasie operacji wykorzystuje się zapobiegawczo leki hamujące nadmierne bliznowanie. Po tego typu zabiegu mogą wystąpić powikłania w postaci krwawienia.

Tags: dolegliwości, laser, mowa, operacja, chirurg